Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершилися тренінги із ЗНО

У ЗНУ завершилися тренінги із ЗНО

27.03.2012 09:55 Зовнішнє незалежне оцінювання пробне тестування

Цієї неділі завершилися безкоштовні пробні тестування. Останнім етапом стали тренінги з історії України, всесвітньої історії та географії. Четвертий рік поспіль з метою залучення до навчання підготовленого абітурієнта на базі ЗНУ проходять безкоштовні тренінги. Вони процедурно та організаційно максимально наближені до вимог Українського центру оцінювання якості освіти щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

Викладачі трьох факультетів - історичного, соціології та управління, юридичного, а також психологи-консультанти були залучені цього разу до проведення тренінгів. Великий наплив випускників спостерігався зранку саме на тестуванні з історії України – близько 900. Понад 450 осіб відвідали ЗНУ у другій половині дня, щоб спробувати свої сили на тестуваннях з географії та всесвітньої історії.
Учасників розподілили на групи, які заповнили аудиторії І, ІІ, ІІІ та VI навчальних корпусів ЗНУ. Вони розмістилися по одному за партою. Проте через велику кількість охочих пройти пробні тестування організатори не мали змоги дотриматися однієї процедурної вимоги щодо проведення ЗНО – розмістити лише по 15 осіб в аудиторії. Тому залежно від обсягів аудиторій за ходом тестування спостерігали від двох і більше викладачів. Все інше відбувалося відповідало нормативів Українського центру оцінювання.
Результати тренінгів з історії, як завжди, будуть розміщені через тиждень на сайті ЗНУ та на стенді біля ІІ навчального корпусу. Перед початком пробного тестування викладачі ЗНУ проводять для його учасників попередній інструктаж, який складається з психологічної адаптації до ЗНО та організаційної частини. Інструктори інформують абітурієнтів щодо їх прав та обов’язків під час проходження тестування, а потім – ЗНО. Майже до дрібничок розповідають молоді про методичний аспект підготовки та поведінку в аудиторії під час написання тестів, про критерії оцінювання завдань. Викладачі надають рекомендації щодо правильної підготовки до тестування та літератури, якою можна користуватися при підготовці до ЗНО, обговорюють загальні питання його проходження.
Важливою частиною інструктажу є і те, що абітурієнтам надаються поради щодо практичного опрацювання тестових завдань: що робити, якщо не знаєш відповіді, як не розгубитися та спробувати логічно вирахувати її, які методи при цьому можна використати. Інструктори також наголошують, що ЗНО порівняно з пробними тренінгами мають більш жорсткі вимоги і такі речі, як запізнення або відсутність паспорту, може стати наперешкоді головного тестування.
Про психологічний міні-тренінг розповіла доцент кафедри практичної психології СПП Анжеліка Поплавська:
Такий тренінг проводиться для того, щоб знизити рівень тривожності вступників, допомогти їм зосередитися на виконанні завдань. Ми представляємо їм методику, як розподілити завдання на ті, що вони добре знають, й ті, які не знають, показуємо, як правильно з ними працювати. Формуємо відповідну мотивацію, щоб абітурієнти могли раціональніше використовувати час, правильно оцінити ситуацію і свої сили. Іноді учні занадто покладаються на ті завдання, які, їм здається, вони добре знають. А відтак - переоцінюють свої можливості, що викликає складнощі. Спонтанно ставлять хрестики, що доводить потом перевірка, а це вказує на високий рівень тривожності старшокласників.
Кожен учасник тренінгів заповнив анкету й отримав індивідуальний код, за яким може дізнатися результати попереднього тестування. Серед тих, хто 25 березня скористався можливістю пройти тести, в основному, випускники шкіл 2012 року.
Про особливості проходження тренінгів у ЗНУ в цьому році розповідає відповідальна за пункт тестування, завідувач підготовчого відділення Ірина Бакаленко:
- Методика проведення таких тренінгів за кілька років вже напрацьована і налагоджена на базі ЗНУ. Під час їх проходження майже не виникає ускладнень. Проте треба враховувати, що ці тести безкоштовні і слугують лише одній меті – надати можливість усім охочім оцінити рівень власних знань і підготовки до проходження основного ЗНО, мати змогу добре підготуватися до головного випробування. Тому умови проведення тренінгів у ЗНУ були більш поблажливими до вступників, ніж передбачають правила ЗНО, хоча й максимально до них наближеними. Перед цим у суботу на базі ЗНУ відбувалося пробне тестування, організоване Дніпропетровським регіональним центром оцінювання якості освіти – воно було платним й відповідало всім стандартам Українського центру оцінювання якості освіти. Тож ті, хто спізнився або прийшов без паспорта, не були допущені. Задіяні були 22 аудиторії, тільки 15 абітурієнтів розміщувалося у кожній. Сьогодні ж пробне тестування змогли пройти усі охочі, навіть ті, хто не пройшов попередньої реєстрації. Тих, хто спізнився, можливо через переведення годинників, чекали наші спеціалісти, формували з них групи та заводили до аудиторій. Захід, що проводить ЗНУ – так сказати «проба пера», перевірка знань вступників, а не вирок. Він дозволяє оцінити рівень власних знань, усунути недоліки та використати час на підготовку до справжнього ЗНО.
Аспірант кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Телюпа не перший рік спостерігає в аудиторії за проходженням тренінгів:
- Порівняно з попередніми роками тестувань, у яких я брав участь, здається, учасники уважніші, пишуть швидше. Проте, чи якісно – може показати лише перевірка. Про результати ще казати рано. Правила інструктажу виконують, це тестування максимально наближене до того, яке буде незабаром. Деякі невеликі огріхи спостерігаються, бо все ж таки це пробне тестування. Але наші інструктори постійно наголошують на жорстких вимогах справжнього незалежного тестування. А поки що ці попередні тренінги покажуть випускникам їх справжній рівень знань. Для них ще є час заповнити прогалини!
Пробні тестування з історії сьогодні пройшли одинадцятикласники Михайлівської районної гімназії ім. І.Найдьонова Артем Алфьоров та Вікторія Іваночко:
- Ми прийшли спробувати свої сили, звикнути до атмосфери заходу. Написали пробні тести дуже швидко, навіть залишилося близько години невитраченого часу. Бо історія – це не лотерея, ти її або знаєш, або ні. Звичайно тепер впевненіше будемо почуватися на ЗНО. Разом з тим відчули, в якому напрямку потрібно далі готуватися.
Данило Степаненко, випускник запорізької школи-гімназії №11, сьогодні прийшов ознайомитися з результатами мовних тренінгів, які проходив у ЗНУ минулого тижня:
- Спробував протестуватися, зрозумів власні можливості. Було важко чи ні? Скажу, не просто. Але відписався за 45 хвилин, отримав 179 балів. Результатом задоволений. Попереднє тестування надало мені впевненості, що я пройду вдало ЗНО.

Олена Хлистун

Схожі новини