Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / День Львова у ЗНУ

День Львова у ЗНУ

30.03.2012 14:26 Візит визначних людей

Учора в рамках Днів Львова, що вперше проходять у Запоріжжі, до нашого університету завітав відомий львовознавець Ілько Лемко. В актовій залі І навчального корпусу ЗНУ відбулася змістовна й цікава зустріч викладачів та студентів ЗНУ з паном Лемком. На початку зустрічі гостя представив в.о. проректора з наукової роботи Віктор Грищак.

Всі, хто відвідував Львів, знають, що це місто вражає своєю самобутністю, стародавньою історією, архітектурними пам’ятниками, які занесені до світової скарбниці ЮНЕСКО, великою кількістю різноманітних фестивалів та культурних заходів. Багато цікавих, а іноді й маловідомих фактів розповів гість про історію його рідного міста. Наприклад, перший в Україні шпиталь «Святого Духу» відкрився у Львові у 1375 році, перший в Україні та Росії університет – Єзуїтська академія – у 1606 році, перша українська газета «Зоря Галицька» вийшла тут у 1848 році і багато-багато іншого. Ілько Лемко загадав про україно-російські та україно-польські зв’язки галицьких князів, заглибився в історію міжнародних відносин міста.
Львівський гість відзначив, що початок діалогу між нашими містами має на меті розвиток багатосторонніх відносин між колискою козацтва та містом Лева, що утворилося на межі двох культур – Євроатлантичної та Євроазійської.
Цього ж дня у Запоріжжі на площі Фестивальній проходило свято, на якому побували заступник міського голови Львова Василь Косів, представники туристичного бізнесу та джазовий колектив «Шоколад». Василь Косів передав запоріжцям вітання від міста Лева і підкреслив, що нам необхідно частіше їздити в гості один до одного:
- Ми впевнені, що львів'янам необхідно частіше приїжджати в Запоріжжя, щоб знати і розуміти, що таке козацький край і що таке Хортиця. Переконаний, що в майбутньому таких візитів буде більше. Сподіваємося, що наша молодь зможе більше використовувати обмінні програми, які є в університетах. Це найголовніше, що ми можемо зробити, аби молодь більше знала про наші міста. Тоді буде менше шансів у тих, хто хоче нас роз'єднати. (за матеріалами www.meria.zp.ua)

Олена Хлистун

Схожі новини