Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Професор Володимир Різун провів прес-конференцію для студентів факультету журналістики ЗНУ

09.04.2012 14:17 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики Прес-конференція

7 квітня на факультеті журналістики відбулася прес-конференція з директором Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Різуном.

Під час зустрічі зі студентами професор поділився своїми думками щодо розвитку такого інформаційного жанру, як публіцистика, та журналістської галузі в цілому. Головну тему зустрічі можна окреслити словами Володимира Різуна: «Є подієвість – є журналістика, немає подієвості – немає журналістики».
Студенти факультету журналістики мали змогу поставити гостю запитання, які їх хвилювали.
Наприклад, на запитання студентки Ольги Лебедєвої про ставлення гостя до цензури, Володимир Різун відповів, що «цензура – це соціальний інститут, який утворений владою для перевірки матеріалів, які є продуктом діяльності журналістів. Все інше не є цензурою. В Україні цензури немає, існує лише викривлена або погана редакційна політика».
Також студентів цікавило, чи можна вважати людину без фахової вищої освіти професійним журналістом, а також, чи можна віднести публікацію блогів до професійної журналістики.
Наприкінці прес-конференції Володимир Різун зазначив, що саме молоде покоління журналістів має створювати нові моделі медіа та побажав студентам успіхів у цьому напрямку.

Олена Ярошенко