Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентки біологічного факультету ЗНУ стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Природа-людина-виробництво-екологія»

Студентки біологічного факультету ЗНУ стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Природа-людина-виробництво-екологія»

12.04.2012 13:20 Все Факультети Біологічний Конкурс біологічний факультет

За результатами щорічного Всеукраїнського конкурсу юних раціоналізаторів та винахідників «Природа-людина-виробництво-екологія», другокурсниці біологічного факультету ЗНУ напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» Анастасія Кобиляцька та Анастасія Скокова стали лауреатами, посівши І й ІІІ місця відповідно у своїх секціях.

Захід проходив на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за підтримки Державної служби інтелектуальної власності України (Державна служба) й Державного підприємства «Український інститут промислової власності» (Інститут).
Обидві студентки – вихованки відомого винахідника, доцента кафедри фізіології з курсом ЦО Григорія Чаусовського. Індикатор вологості «Гігро-перстень агронома» Анастасії Кобиляцької був визнаний найкращою розробкою у секції «Сільськогосподарське дослідництво та винахідництво». Він являє собою невеличкий прилад, схожий на перстень, на якому закріплені електродні сенсори.
Якщо ним торкнутися зерна, овочів, землі тощо, сигнали передаються на датчик та вібро-тактильний сигналізатор – прилад починає вібрувати у разі, якщо рівень вологості перевищує норму. Залежно від агро-технічних завдань прилад можна програмувати на кілька режимів. Тож він стане у нагоді як в агрономічній, так і у технічно-господарській сфері діяльності, зокрема допоможе нести менше втрат під час зберігання зернових або інших культур. Зараз Анастасія готується отримати патент на свій винахід.
Портативний прилад для експрес-оцінки якості води Анастасії Скокової теж привернув увагу наукової спільноти і посів ІІІ місце у секції «Фізика». За допомогою звичайних дріжджів він може визначити якість питної води.

Олена Хлистун

Схожі новини