Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Молода наука-2012» на історичному факультеті ЗНУ відзначилась широким спектром наукових тем

12.04.2012 13:36 Історичний факультет Конференція Наукове товариство студентів та аспірантів Круглий стіл

У рамках V університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2012» на історичному факультеті ЗНУ було проведено сім секційних засідань.

Протягом 10 квітня відбулися засідання таких секцій, як «Всесвітня історія», «Міжнародні відносини», «Давня та нова історія України», «Новітня історія України: 1917 – 1930-ті рр.», «Новітня історія України: 40 – 80-ті рр. XX ст.», «Новітня історія України. Доба державної незалежності: 90-ті рр. XXст. – XXI ст.» та «Джерелознавство, історіографія та спеціальні історичні дисципліни». Останнє засідання тривало протягом двох днів.
Керівниками секцій виступили: кандидат історичних наук, доцент Ольга Маклюк, кандидат історичних наук, доцент Оксана Казакова, доктор історичних наук, професор Сергій Лях, кандидат історичних наук, доцент Василь Гвоздик, кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Віктор Ткаченко, доктор історичних наук, професор Федір Турченко, доктор історичних наук, професор Володимир Мільчев та доктор історичних наук, професор Віталій Космина.
Всього у роботі секцій взяли участь 103 особи, що є свідченням суттєвого зростання наукового потенціалу на факультеті.
Крім студентів та аспірантів історичного факультету до участі в засіданнях секцій були залучені представники наукового товариства «Молодий університет», аспіранти та здобувачі.
Наукові дослідження доповідачів були актуальними та цікавими, тому викликали жваве обговорення та дискусії в аудиторії серед членів засідання.
До початку фестивалю науки на факультеті була надрукована програма, яку отримав кожен учасник конференції.
Традиційно історичний факультет підготував факультетське наукове видання «Молода наука. Збірник праць аспірантів та студентів історичного факультету». Цього року це вже 3-й випуск збірки, до якої увійшли статті 30-х учасників конференції.
За словами голови НТСА ЗНУ Світлани Доброскок, заступник декана з наукової роботи історичного факультету Олександр Ігнатуша був найактивнішим та найоперативнішим членом організаційного комітету V університетської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих вчених «Молода наука-2012». За його участі до роботи конференції було залучено не лише представників нашого університету, але й інших навчальних закладів. Так, 12 квітня на історичному факультеті за ініціативи клубу «Міжнародник» відбудеться останнє засідання секції у форматі Міжнародного круглого столу «Антиамериканізм у сучасному світі», в якому візьмуть участь не лише студенти нашого університету, але й гості з США, Канади та інших міст України.

Олена Ярошенко
Олена Зеленяк