Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Класична література й мовні тенденції: задачі для сучасних філологів

Класична література й мовні тенденції: задачі для сучасних філологів

12.04.2012 13:48 Все Факультети Філологічний Молода наука-2012 філологічний факультет

У рамках «Молодої науки-2012» - секції «Філологічні науки» - сьогодні проходять засідання чотирьох підсекцій: «Класична література в аспекті сучасних інтерпретацій», «Дослідження проблем сучасної літератури та методики її викладання», «Лінгвостилістичні особливості тексту та індивідуальний стиль письменника» та «Семантико-граматичні особливості мовних одиниць різного рівня». Представники обох відділень філологічного факультету – російські та українські філологи – вирішують сучасні мовні та літературні питання разом.

Понад 70 доповідей запропоновано молодими науковцями на слухання у цих засіданнях. Окрім філологів у роботі відділення філологічних наук взяли участь також троє студентів Економіко-правничого коледжу ЗНУ, для яких ця галузь не є профільною, проте становить сферу їх власних інтересів й уподобань.
На засіданні відділення класичної літератури, яким керує професор Ірина Павленко, студенти розглянули моменти сучасної інтерпретації та сприйняття творів як письменників-класиків, так і сучасників. Тетяна Стрюк розглянула повість Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять» з точки зору можливостей вивчення автобіографії письменника, на противагу підручникам, які подають зазвичай її соціально-психологічний аналіз. Проблема жіночої ідентичності зацікавила дослідницю Оксану Приймак. На прикладі повісті-капричіо «Візантійська історія» вона розглянула гендерне питання – проблему жіночої екзистенції у сучасній літературі.
Треба зауважити, що у темах доповідей студентів відбилися їх власні інтереси й погляди. Учасників усіх секцій цікавили конкретні проблеми – сучасні аспекти художніх та навчальних текстів, аналіз їх структури та методика їх викладання. Питання, які надходили від аудиторії та викладачів після виступів, допомагали виявити рівень обізнаності доповідачів, опрацьованості ними матеріалу.
На філологічному факультеті ЗНУ постійно ведеться наукова робота, яка приносить плідні результати. «Молода наука» ЗНУ є головною сходинкою, з якої починається зріст юних науковців. Активна робота із залучення студентів факультету до участі у різного роду наукових заходах ведеться з боку НТСА факультету та її голови Аліни Янчук. За результатами роботи секцій на нагородження висунуто п’ятьох студентів - Ольгу Федько, Марію Черняєву, Юлію Гринь, Анну Бабаніну та Жанну Рагріну.

Олена Хлистун

Схожі новини