Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся День донора

У ЗНУ відбувся День донора

18.04.2012 16:29 День донора Відділ виховної роботи Факультет журналістики Факультет соціальної педагогіки та психології Економічний факультет Факультет Фізичного виховання Математичний факультет

18 квітня у Запорізькому національному було проведено День Донора за підтримки Запорізької обласної станції переливання крові. Організатором заходу став Відділ виховної роботи ЗНУ.

Забір крові проводився у приміщенні санаторію-профілакторію нашого університету. Усього в акції взяли участь 80 студентів та співробітників ЗНУ. Найактивнішими донорами виявились студенти факультетів журналістики (15 представників), фізичного виховання (12 представників), математичного (11 представників), економічного (10 представників), а також соціальної педагогіки та психології (8 представників). До речі, серед студентів було чимало тих, хто вже кілька разів поспіль виступав у ролі донорів.
Також участь у акції взяли і співробітники ЗНУ: офіціант комбінату харчування Олександр Вінніковецький та практичний психолог університету Ганна Артеменко.
За словами начальника Відділу виховної роботи ЗНУ Світлани Кодратенко, кількість охочих була значно більшою, однак деяким студентам було відмовлено у цій благородній справі через відсутність паспорту (20 осіб), стан здоров’я (12 осіб) або через малу вагу (до 50 кілограмів).
Усі донори отримали грошову компенсацію у розмірі 25,59 грн. та звільнення від занять чи роботи на два дні. Крім того, усіх учасників акції безкоштовно обстежили на предмет виявлення антитіл до ВІЧ–СНІД та вірусів гепатиту.
Усього було зібрано близько 18,4 літрів крові. Половину зібраної крові буде передано на допомогу викладачу нашого університету, якому необхідна пересадка печінки, а другу половину – на лікування інших мешканців нашого міста.

Олена Ярошенко

Схожі новини