Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулась зустріч представників Центру більш чистого виробництва та підприємств

У ЗНУ відбулась зустріч представників Центру більш чистого виробництва та підприємств

19.04.2012 14:44 енергозбереження екологія енергоефективність

Сьогодні в стінах Запорізького національного відбулося засідання круглого столу «Проблеми ефективного споживання ресурсів та більш чистого виробництва».

В його роботі взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимир Волков, доцент НТУУ «Київський політехнічний інститут» Ігор Шилович, директор інституту Фасіліті Менеджменту (Німеччина) професор Вольфганг Шмаль, представник Управління житлово-комунального господарства Запорізької обласної державної адміністрації Вікторія Ковальова, а також ведучі фахівці запорізьких підприємств – акціонерних товариств «Мотор Січ», «Запоріжсталь», «Украграфіт», ДП «Запорізький титано-магнієвий комбінат» та інших.
Ігор Шилович, директор Національного центру більш чистого виробництва (НТУУ «КПІ»), представив програму, розроблену спільно з Організацією об’єднаних націй з Промислового розвитку ЮНІДО (UNIDO). Проект «Започаткування та функціонування програми більш чистого виробництва в Україні» був підписаний ЮНІДО та урядом нашої країни у 2007 році. Відтоді він пройшов два етапи, і на сьогодні розпочинається третій етап. Взяти в ньому участь було запрошено і представників запорізьких підприємств. На засіданні круглого столу мова йшла про можливості та переваги впровадження програми на підприємствах, які долучаються до проекту, її фінансове забезпечення скандинавською організацією NEFCO тощо.
Пан Шмаль представив роботу, яку сьогодні проводить інститут Фасіліті Менеджменту разом з міжнародним центром логістичних технологій ЗНУ за програмою енергозбереження у сфері житлово-комунального господарства у Німеччині та Україні, окреслив можливості і важливість такої роботи на підприємствах під час запровадження проекту більш чистого виробництва. Учасникам заходу було запропоновано переглянути документальний фільм, який продемонстрував реалізацію програми енергозбереження на прикладі модернізації одного з районів Берліну.
Володимир Волков підкреслив важливість об’єднання зусиль усіх учасників зустрічі задля реалізації проектів енергозбереження та чистого виробництва у нашому місті, а також запропонував представникам підприємств будь-яку освітню допомогу з боку ЗНУ.

Олена Хлистун

Схожі новини