Университет Абитуриенту Учеба Наука Международная
деятельность
Студенческое
самоуправление
Новости пресс-службы ЗНУ / Новости / ЗНУ успешно прошел испытания по гражданской обороне

ЗНУ успешно прошел испытания по гражданской обороне

27.04.2012 11:28 цивільний захист

Вчера в Запорожском национальном университете состоялась комплексно-объектовая тренировка по гражданской обороне, которая обычно проходит раз в три года. На этот раз она совпала с месячником гражданской обороны, который с 1 по 30 апреля проходит в ЗНУ.

Зранку було проведене оповіщення та збір керівного складу університету. Провідний фахівець з ЦЗ Трифон Гапончук на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій ЗНУ повідомив присутніх про розпорядження міської влади щодо початку проведення заходів ЦО, яке надійшло о 7.00. Він проінформував про ситуацію, яка може скластися в університеті в умовах НС, та запропонував проект рішення щодо дій керівного складу підрозділів університету у разі виникнення надзвичайних ситуацій соціального (терористичні акти) або техногенного характеру у нашому регіоні. У засіданні комісії, яку очолює в.о. ректора Олександр Бондар, взяли участь відповідальні за ЦЗ керівники підрозділів ЗНУ (декани факультетів та їх заступники), а також спостерігачі – начальник відділу з координації дій районів Управління з питань попередження надзвичайних ситуацій та ЦЗ населення Запорізької міської ради по Жовтневому району Ігор Рогачов та методист науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Запорізької області Валерій Процуха. Присутні ухвалили представлений проект рішення. Відповідно до цього далі відбувалися тренувальні заходи із запобігання та ліквідації наслідків можливих надзвичайних ситуацій на території університету, у яких взяли участь студенти та співробітники.
День ЦО передбачав поетапне проведення комплексних заходів. Першочерговим завданням навчань стала перевірка готовності керівного складу ЗНУ та невоєнізованих формувань до дій у НС, до захисту особового складу підрозділів, а також спеціальних заходів в умовах надзвичайних ситуацій. Були проведені навчально-методичні інструктажі та заняття з ЦО з керівним складом ЦЗ нашого університету, студентами різних факультетів. Відповідальні за ЦЗ керівники підрозділів ЗНУ розробили й представили плани дій у надзвичайних ситуаціях. Протягом дня проходила перевірка укомплектування груп оповіщення та функціонування системи інформування через внутрішню радіомережу та телебачення, підготовка робочих документів груп та навчання особового складу.
Другий етап мав продемонструвати практичну готовність до дій керівників підрозділів та формувань. Так наприкінці другої пари було проведено евакуацію співробітників і студентів з навчальних корпусів, під час яких всі учасники продемонстрували злагодженість дій відповідно до покладених на них завдань.
Крім того, тренування провело відділення пожежогасіння, до складу якого увійшли співробітники АГЧ. Інструктаж із пожежогасіння отримав керівний склад ЦЗ ЗНУ, коменданти гуртожитків та навчальних корпусів. Студенти, які мешкають у гуртожитках, склали діючу групу для оповіщення та евакуації в умовах виникнення пожежі.
Санітарна дружина, до складу якої увійшли волонтери факультету іноземної філології, відпрацьовувала навички надання першої медичної допомоги. Медичний інструктаж для сандружини провів головний лікар санаторію-профілакторію ЗНУ Віктор Варвінський. Студенти вчилися правильно надавати першу медичну допомогу: зупиняли кровотечу, накладали шини та фіксуючи пов’язки тощо.
Далі для університетської спільноти відбувся інструктаж щодо поведінки в умовах виявлення вибухонебезпечних або сумнівних предметів. Процедура огородження небезпечної місцевості та процес евакуації з цього району людей проходила на площі між 2-м та 6-м навчальними корпусами ЗНУ.
Також в одній з лабораторій фізичного факультету були перевірені вміння співробітників та технічного персоналу з ліквідації хімічного забруднення (умовний вилив ртуті). А працівники бібліотеки та загального відділу демонстрували дії у випадку отримання кореспонденції, яка містить небезпечні речовини хімічного або бактеріологічного походження.
Комплексно-об’єктові тренування стали гідним завершенням місячника ЦЗ у ЗНУ й довели готовність усіх підрозділів нашого університету до дій у надзвичайних ситуаціях. Підбиваючи підсумки роботи керівників ЦЗ підрозділів, представників факультетів та дій невоєнізованих формувань, в.о. ректора Олександр Бондар відмітив високий рівень підготовки наших співробітників та студентів до дій цивільного захисту.
Це підтвердив і спостерігач від міської влади Ігор Рогачов. А провідний спеціаліст штабу ЦО ЗНУ Трифон Гапончук відзначив високий рівень знань з питань ЦЗ студентів ЕПК, фізичного та філологічного факультетів.

Олена Хлистун

Похожие новости