Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті фізичного виховання підготували інформативний стенд до 40-річчя наукової школи

На факультеті фізичного виховання підготували інформативний стенд до 40-річчя наукової школи

22.06.2012 15:02 Все Факультети Фізичного виховання факультет фізичного виховання наука

На факультеті фізичного виховання ЗНУ підготували інформативний стенд до 40-річчя наукової школи доктора педагогічних наук, професора Ніни Байкіної. До речі, цей рік став двічі ювілейним для Ніни Григорівни: у липні їй виповнюється 70 років.

На рахунку Ніни Григорівни – більше 350 публікацій, пов’язаних із різними аспектами адаптивного фізичного виховання й корекційної педагогіки, у тому числі – 3 монографії, 4 навчальних посібники з грифом МОН, 2 підручники у співавторстві з російськими науковцями. У співавторстві зі своєю донькою – кандидатом психологічних наук, лауреатом Премії Президента України, володарки звання «Вчитель року» (Ірландія) Яною Крет - вони видали науково-методичний посібник «Засвоєння навчальної програми учнями з порушенням спектру аутизму».
За сукупність наукових робіт із колекційної педагогіки й адаптивного фізичного виховання у 2008 році Ніні Байкіній вручили диплом Кембриджського університету (Англія), її біографія з 2008 року друкується у міжнародних збірниках «Who is who» (США). До речі, ділячись враженнями від церемонії нагородження в Кембриджі, Ніна Григорівна зазначає: «Звісно, в Англії вражаюча матеріально-технічна база. Чудові умови для навчання й досліджень, однак, на мою думку, методологічні напрацювання вітчизняних вчених більш вагомі, тому й викликають зацікавлення в іноземних колег».
Про те, що результати роботи запорізьких вчених – представників наукової школи професора Байкіної – гарно знають у науковому світі, свідчать, зокрема, добре розвинуті наукові зв’язки. Співпрацювати з ними виявили бажання науковці з Королівського університету в Белфасті (Великобританія), Інституту фізичної культури (Росія, Санкт-Петербург), учені з Узбекистану, з Фінляндії тощо. Не менш плідні наукові зв’язки школи з представниками Національного педагогічного університету імені Драгоманова (Київ), Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського (Одеса), Волинського педагогічного університету,чиї дослідження присвячені схожій тематиці.
- Свою діяльність науковці цієї школи розпочали у 1972 році як учасники наукового гуртка «Фізичне виховання глухих дітей». На сьогодні серед них - 16 кандидатів наук і один професор – проректор з науково-педагогічної роботи – директор Інституту здоров’я, спорту та туризму КПУ Інна Ляхова. Також серед її представників є відомі спортсмени - Денис Силантьєв, Світлана Бондаренко, Іван Бабєй, багато майстрів спорту й кандидатів у майстри спорту. Усі наші досягнення – фотографії важливих зустрічей і конференцій, нагороди, світлини тих, ким ми по праву пишаємося, - представлені на ювілейному стенді, - зазначає Ніна Григорівна.
А ще у найближчих планах науковців цієї школи – участь у Всеукраїнському конкурсі наукових проектів. Їхня робота, присвячена корекції рухової сфери глухих школярів засобами туризму, успішно пройшла перший відбір на місцевому рівні. Також вони планують у вересні, у рамках роботи конференції «Актуальні проблеми фізичної культури й спорту у сучасному суспільстві», що відбудеться на факультеті фізичного виховання ЗНУ, провести тематичне засідання круглого столу на базі реабілітаційного центру «Джерело».

Схожі новини