Нещодавно на базі Бердянського державного педагогічного університету відбулася Міжнародна наукова конференція «Що водить сонце й зорні стелі»: поетика любові в художній літературі», організаторами якої виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Інститут філології та соціальних комунікацій БДПУ, а також Центр ґендерних досліджень БДПУ.
У Бердянському університеті наукові конференції з питань філології традиційно проводяться щороку саме в цей час, адже учасники можуть поєднати приємне з корисним — презентувати науковій спільноті результати своєї праці та насолодитися оксамитовим сезоном на узбережжі Азовського моря. Інтригують і цікаві теми конференцій: «Місто» як текст: літературні проекції» (2009), «Мариністика в художній літературі» (2010), «Крихти буття: література і практики повсякдення» (2011).
Учасниками цьогорічної конференції стали науковці з Польщі, Росії, Грузії, Сербії, Білорусії. Програма конференції виявилася досить насиченою. В перший день відбулося два пленарних засідання, а вже нам другий день учасники мали можливість виступити на секційних засіданнях.
На засіданні секції «Любов у рамках жанру» виступив аспірант ІІ року навчання Володимир Шапіро, який дослідив жанрові ознаки в поезії кохання В. Поліщука (наук. кер.: д. філол. н., проф. Віталій Шевченко). Голова НТСА ЗНУ, аспірантка ІІІ року навчання Доброскок Світлана (наук. кер.: к. філол. н., доц. Валентина Кравченко) присвятила свій виступ еротичним мотивам у творчості Романа Федоріва. Її доповідь заслухали на секційному засіданні «Кохання: лики і ліки». Аспірантка ІІІ року навчання Анна Дмитренко виступила з доповіддю «Образ матері як символ самовідданої любові в романі Бориса Антоненка-Давидовича «За ширмою» (наук. кер.: к. філол. н., проф. Тамара Хом’як).
Для учасників конференції було організовано й культурну програму (зустріч із письменницею, культурологом та журналістом Людмилою Таран (Київ), презентації нової наукової, методичної та навчальної літератури з актуальних проблем сучасної філології та пішохідна екскурсія містом).
Статті учасників конференції будуть опубліковані в Збірнику наукових праць «Актуальні проблеми слов’янської філології: Лінгвістика і літературознавство», який включено до переліку наукових видань за дозволом ВАК України.
Наукове товариство студентів та аспірантів ЗНУ