На філологічному факультеті відзначили 200-річчя із дня народження відомого лінгвіста Ізмаїла Срезневського
25 вересня у Запорізькому національному університеті відбулися філологічні читання, приурочені до двохсотріччя з дня народження видатного вітчизняного вченого Ізмаїла Срезневського. У заході взяли участь викладачі філологічного факультету і студенти І-ІІІ курсів спеціальності «Російська мова та література». Ініціатором проведення читань стала доцент кафедри російської філології Галина Томіліна.
На початку заходу доцент Галина Томіліна коротко розповіла про біографію видатного українського і російського лінгвіста, компаративіста, палеографа, етнографа й фольклориста Ізмаїла Срезневського, чий внесок у розвиток вітчизняної науки ХІХ сторіччя важко переоцінити. Завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко зупинилася на невідомому широкій публіці аспекті діяльності цього науковця. У 14 років вступивши до Харківського університету, вже у 20 Ізмаїл Іванович здійснив велику дослідницьку роботу зі збору фольклорного матеріалу, присвяченого історії Запорізької Січі. Результати своєї експедиції він видав у 8-ми випусках альманаху «Запорожская старина» (1833-1839 рр). На жаль, через нечітко визначені на той час правила збору та обробку фольклору, пізніше вченого звинуватили у фальсифікації, виключивши його ім’я з історії фольклористики.
Доповідь доцента Ірини Бакаленко «І.Срезневський - методист» розкрила ще одну грань наукової діяльності цього різностороннього вченого. Його підходи до навчання підростаючого покоління відповідали багатьом положенням сучасної педагогіки і відрізнялися від властивих його сучасникам.
Студентка Альона Медведская розповіла про одну із найвидатніших робіт Ізмаїла Срезневського «Словарь язика книжного и народного по древним памятникам», над якою вчений працював усю другу половину життя. Остаточно ж словник був підготовлений до друку вже після смерті вченого його донькою Ольгою Срезневською. Студентка ж Аліна Полякова вибрала для висвітлення відому у ХІХ ст. працю Ізмаїла Івановича «Мысли об истории русского языка», де, зокрема, йдеться про національну самосвідомість народу.
На завершення зустрічі Ірина Павленко від імені всіх присутніх подякувала працівникам Наукової бібліотеки за організацію тематичної виставки, присвяченої життю та діяльності Ізмаїла Срезневського. Також вона зауважила, що сподівається на те, що проведення філологічних читань на факультеті перетвориться на добру традицію.
Таміла Тарасенко