Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вперше відбулося свято бандурного мистецтва і народної вишивки

У ЗНУ вперше відбулося свято бандурного мистецтва і народної вишивки

12.10.2012 15:19 центр культурно-масової роботи

12 жовтня актова зала І навчального корпусу Запорізького національного зібрала шанувальників народного мистецтва. На свято «Дзвени, моя бандуро, стоголоссям, і хай на святі вишивка цвіте!», підготовлене Центром культурно-масової роботи ЗНУ, завітали не лише студенти нашого університету, але й представники сусідніх вищих навчальних закладів.

Перший проректор, доцент Олександр Бондар, привітавши всіх присутніх у залі, подякував організаторам заходу. Він зазначив, що керівництво вишу завжди радо вітати ініціативи, пов'язані зі збереженням та розвитком народного мистецтва.
У своєму вступному слові директор Комунального підприємства «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради Наталія Сидоренко відзначила, що приємно вражена таким зацікавленням студентів до цього свята. Тим більше, що на нього завітали їхні колеги з Луганського національного університету – народний вокальний ансамбль «Золоті зерна». Також вона запросила всіх охочих взяти участь у фестивалі «Покрова на Хортиці», що відбудеться 14 жовтня.
Ще до початку свята глядачі звернули увагу на чудову виставку вишиваних рушників і сорочок, яка прикрашала залу. Почесний гість свята - Заслужений майстер народної творчості України, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, керівник творчого об'єднання майстрів української народної вишивки «Цвіт калини» Роза Кутасевич розповіла присутнім про символіку вишиванок і про основні народні звичаї та повір'я, пов'язані із українською вишитою сорочкою. Саме ж свято бандурного мистецтва розпочалося виступом викладача Запорізької дитячої музичної школи №2 Наталії Балабан. Не менш гучні оплески глядачі подарували квартету бандуристів Запорізької дитячої музичної школи №1 (керівник - Наталія Лисенко) і дуету бандуристів Запорізької музичної школи №7 Катерині Какойло й Маргариті Юхник, (керівник - Людмила Какойло).
Завершили свято своїм виступом гості із Луганська. Народний вокальний ансамбль «Золоті зерна» Луганського національного аграрного університету (керівник - Дар’я Стукальська) – 12 дівчат і хлопців у святкових національних костюмах – виконав кілька відомих народних пісень, викликавши шквал оплесків глядачів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини