Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали письменники Валентин і Юлія Гнатюки

До ЗНУ завітали письменники Валентин і Юлія Гнатюки

16.10.2012 14:19 Університет Наукова бібліотека ЗНУ зустріч

16 жовтня до Запорізького національного університету завітали письменники, члени Всеукраїнського творчого об’єднання «Конгрес літераторів України», члени-кореспонденти Петровської академії наук і мистецтв, лауреати національної літературної премії «Золоте перо Русі» Валентин і Юлія Гнатюки. Їхня творча зустріч зі студентами і викладачами ЗНУ проходила в Науковій бібліотеці нашого вишу. Захід відбувся за підтримки Центру екологічної культури Запоріжжя й Благодійного фонду «Олександрівський».

Валентин і Юлія Гнатюки вважаються авторами найкращого перекладу «Велесової книги» й менш відомої «Довелесової книги». Як розповів Валентин Сергійович, бажання звернутися до найдавнішої історії свого народу, дізнатися більше про вірування й філософію наших предків у них виникло в 90-ті рр. минулого століття – в «епоху змін», коли важко було прогнозувати майбутнє. Аби отримати цілісну картину давньослов’янських вірувань, їм довелося поїхати до Німеччини, де зберігаються архіви Юрія Миролюбова. Саме завдяки зустрічі останнього з офіцером-емігрантом Федором Ізенбеком і була збережена унікальна стародавня пам’ятка – дерев’яні дощечки із записами, які потім отримали назву «Велесової книги». Про історію створення й збереження цієї пам’ятки йдеться в романі Гнатюків «Перунові діти». На думку самих перекладачів, «Велесова книга» - збірка глибоко філософська, призначена для жерців. Тоді як «Довелесову книгу» - зібрання найдавніших сказань слов’ян у вигляді казок, із цікавістю читають навіть діти.
Юлія Гнатюк процитувала уривок із «Велесової книги» на давньослов’янській мові, а також трохи розповіла про символіку її образів та про особливості перекладу цієї книги. Під час зустрічі письменники презентували свій роман-трилогію «Святослав – руський пардус», в якій йдеться про життя князя Святослава Ігоровича, відомого своїми військовими перемогами. Розповіли вони і про програму Дніпропетровського громадського фонду «Дніпровські пороги».
Гості подарували Науковій бібліотеці ЗНУ свої книги. Директор бібліотеки Валентина Герасимова запевнила письменників, що їх праці займуть почесне місце серед експонатів виставки «Дар бібліотеці». Також Валентина Олександрівна подякувала всіх, завдяки кому відбулася ця зустріч.

Таміла Тарасенко

Схожі новини