Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ відбувся тренінг у рамках проекту «Права людини – мої права»

На факультеті журналістики ЗНУ відбувся тренінг у рамках проекту «Права людини – мої права»

17.10.2012 16:23 Все Факультети Журналістики

17 жовтня студенти III курсу факультету журналістики взяли участь у тренiнгу «Гендер та сексуальність. Етичні та правові аспекти роботи фахівця». Тренінг проводився Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед» у рамках проекту «Права людини – мої права», який здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

У Запорізькому національному університеті тренінг відбувся вже вдруге. Окрім нашого вишу в проекті беруть участь Запорізький Національний Технічний Університет та Класичний Приватний Університет.
Під час заходу учасниками обговорювалися дуже непрості питання: сексуальна і гендерна ідентичність, дискримінація сексуальних меншин у сучасному суспільстві та ін. Організаторам заходу — Галині Корнієнко та Олександру Вітвiцькому — вдалось створити творчу та дружню атмосферу. На початку заходу разом зі студентами вони затвердили правила для комфортної роботи: взаємоповага, відкритість, «правило вільної руки-ноги» та інші.
Дуже доречною та цікавою з професійної точки зору для студентів факультету журналістики була презентація під назвою «ЗМІ та питання гендера і сексуальності». Адже для журналіста дуже важливо вміти скласти толерантний матеріал, що не містить дискримінації та ярликів.
П'ять годин дискусій промайнули непомітно. Після заходу кожен учасник отримав сертифікат, що підтверджує його участь у тренінгу.
Організатори оголосили, що кожен студент, котрий отримав сертифікат, може стати учасником «Школи толерантності», яка пройде на о. Хортиця з 9 по 11 листопада. Аби стати її учасником, студенту необхідно написати невелику статтю, есе або замальовку на тему «Права людини» і відправити її на електронну адресу, вказану в сертифікаті. Приблизний об'єм роботи — 1 сторінка.
Автори кращих робіт проведуть три дні на о.Хортиці, візьмуть участь у різних заходах, дізнаються багато нового та отримають можливість поспілкуватися з цікавими людьми.

Антонiна Фролова,
студентка факультету журналістики