Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів обговорюють в ЗНУ

Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів обговорюють в ЗНУ

18.10.2012 13:55 Все Факультети Економічний Економічний факультет конференція

18-19 жовтня на базі економічного факультету Запорізького національного університету проходить Міжнародна науково-практична конференція «Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів». Вона зібрала 224 учасники з провідних вишів України, а також із Росії, Білорусі та Польщі.

Ще до початку роботи гості університету зацікавилися тематичною книжковою виставкою, підготовленою колективом Наукової бібліотеки ЗНУ. Серед експозиції, присвяченої інноваціям у різних галузях економіки, окремий стенд займали наукові роботи викладачів економічного факультету нашого університету.
Проректор з питань науково-педагогічної роботи, професор Володимир Волков під час пленарного засідання побажав присутнім плідного спілкування та гарних вражень від нашого міста. Володимир Петрович зазначив, що зараз перед вітчизняною економікою відкриваються нові горизонти, тож для всебічного вивчення цієї наукової галузі варто об’єднати зусилля як економістів, так й інших вчених.
Вітаючи присутніх під час пленарного засідання, декан економічного факультету, професор Алла Череп, зазначила, що цього року значно розширилася географія учасників заходу: на конференцію з’їхалися науковці із Києва, Тернопіля, Дніпропетровська, Мелітополя, Харкова, Одеси та інших міст. Зацікавилися запропонованою темою й 28 учених із країн близького й далекого зарубіжжя. Так, Агнешка Дзябінська з Катовецького економічного університету (Польща) навіть увійшла до президії пленарного засідання. Як зазначила Алла Василівна, «такий інтерес свідчить про те, що науковці цілком поділяють мою думку, що саме вони мають вирішувати економічні питання. Науковим підходом, зокрема, пояснюється його прибутковість на заході. Тож, сподіваюся, що під час дводенної роботи ми не лише окреслимо найважливіші проблеми, але й внесемо пропозиції щодо їх вирішення».
Голова Всеукраїнської громадської організації «Спілка бухгалтерів України» в Запорізькій області Ірина Нефьодова нагородила тих викладачів економічного факультету ЗНУ, які протягом цього року захистили кандидатські чи докторські дисертації, отримали звання доцента або професора. Також вона підкреслила, що з колективом економічного факультету їх об'єднує одна мета – забезпечувати країну висококваліфікованими економістами й бухгалтерами.
Президент Асоціації «Дніпровський банківський союз» Володимир Косюга й керівник Центру екологічної культури, член правління благодійного фонду «Олександрівський» Наталія Пічкур також привітали учасників засідання та розповіли про основні принципи й напрями роботи своїх організацій.
Після завершення урочистої частини розпочалися пленарні доповіді, а також робота за секціями. Робота конференції триває за такими тематичними напрямами: «Теоретичні проблеми трансформаційних процесів в економіці України та на рівні регіонів»; «Теорія і практика обліку, аналізу, аудиту: сучасний стан, актуальні проблеми та перспективи розвитку»; «Моделювання економічних систем в умовах невизначеності»; «Проблеми та перспективи розвитку фінансово-кредитного механізму на регіональному та макроекономічному рівнях» і «Формування та розвиток суб’єктів ринкової економіки за умов глобалізації».
Завтра на учасників наукового зібрання чекатимуть подовження секційної роботи й підбиття підсумків конференції.

Таміла Тарасенко