На базі фізичного факультету ЗНУ відбувся традиційний семінар для вчителів фізики запорізьких шкіл. Цього разу доповідачі й присутні обговорили чергову тему «Розвиток творчих здібностей і пошуково-дослідницьких компетентностей учнів у процесі навчання фізики».
Засідання відкрила методист Інформаційно-аналітичного методичного центру Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Валентина Кравцова.
Ректор ЗНУ, професор Микола Фролов привітав присутніх та запросив до співпраці з науковцями нашого вишу вчителів та їх вихованців, які згодом зможуть поповнити лави студентів фізичного факультету ЗНУ.
Декан фізичного факультету, доцент Анатолій Добрун подякував присутнім вчителям за співпрацю, яка вже не один рік здійснюється між вчителями запорізьких шкіл та науковцями ЗНУ, за допомогу в проведенні профорієнтаційної роботи та підготовку вступників, які цього року поповнили лави першокурсників фізичного факультету нашого університету. Він також оголосив, що кожної п'ятниці на факультеті відбуваються екскурсії для учнів старших класів, і запросив усіх охочих оглянути лабораторії, познайомитися з викладачами та діяльністю фізичного факультету.
Перед присутніми виступила завідувач підготовчим відділенням, доцент Ірина Бакаленко. Вона закликала заздалегідь готуватися до вступної кампанії та проходження ЗНО, докладно розповіла про безкоштовні пробні тестування та тренінги на базі ЗНУ, проведення яких заплановано на лютий-березень наступного року. З детальною інформацією майбутні абітурієнти можуть ознайомитись в групі «Абітурієнт ЗНУ» соціальної мережі «УКонтакті». Ірина Миколаївна також запросила скористуватися послугами підготовчих курсів, які діють у ЗНУ.
Професор кафедри фізики та методики її викладання, Соросівський учитель Юрій Мінаєв зупинився на проблемних питаннях підготовки до наступного Зовнішнього незалежного оцінювання. З метою полегшення підготовки до ЗНО науковці нашого вишу розробили посібник з математичного апарату фізики для початківців. Ознайомитися з ним, а також знайти багато корисної інформації учні шкіл зможуть на сайті alphaschool.com.ua. Також Юрій Павлович звернувся до вчителів фізики з пропозицією співпраці при розробці цього сайту, аби він у подальшому зміг задовольняти потреби учнів у повному обсязі. Для того, аби викликати інтерес до фізичних наук та допомогти розкрити творчі здібності учнів, слід заохочувати молодь брати участь у різного роду гуртках МАН.
Доцент цієї ж кафедри Андрій Андрєєв ознайомив присутніх із діяльністю Всеукраїнських та Міжнародних учнівських творчих конкурсів фізико-технічного спрямування: зокрема Всеукраїнським турніром юних винахідників і раціоналізаторів (ТЮВіР), Всеукраїнським конкурсом юних раціоналізаторів та винахідників «Природа-Людина-Виробництво-Екологія», Іntel ISEF тощо.
Про розвиток творчих і пошуково-дослідницьких здібностей у школярів мова йшла у доповіді керівника РМЦ вчителів фізики Шевченківського району, методиста, вчителя фізики ліцею № 34 Олексія Федчуна. А на завершення семінару обговорили питання технологічних засобів формування самостійної роботи учнів (доповідь доцента кафедри фізики та методики її викладання Наталії Тихонської та вчителя фізики Запорізького технічного ліцею Романа Мартинюка).
З метою покращення методичної роботи науковців фізичного факультету серед вчителів було проведено анкетування.
Олена Хлистун