Университет Абитуриенту Учеба Наука Международная
деятельность
Студенческое
самоуправление
Новости пресс-службы ЗНУ / Новости / В ЗНУ провели декаду, посвященную Дню украинской письменности и языка

В ЗНУ провели декаду, посвященную Дню украинской письменности и языка

09.11.2012 09:57 Філологічний факультет конкурс свято

С 29 октября в ЗНУ началась декада, посвященная Дню украинской письменности и языка, во время которой преподаватели и студенты филологического факультета провели ряд мероприятий. Следует отметить, что День украинской письменности и языка отмечают в ЗНУ как один из главных праздников.

8 листопада за ініціативою кафедри українознавства на чолі з її завідувачем Ольгою Стадніченко та викладачем Оленою Яценко провели засідання круглого столу на тему «Мовна політика в Україні: здобутки і втрати». У ньому взяли участь студенти історичного та філологічного факультетів, провідні науковці Запорізького національного університету, а також гості.
У рамках круглого столу розглядалися питання історичного походження української мови; хронологія заборон української мови (причини, мета, наслідки); проблеми українізації у 20-30 рр. минулого століття; сучасна етнолінгвістична ситуація в Україні; значення та статус української мови у світі; сутність, причини виникнення та наслідки білінгвізму та ін. Також присутні обговорили мовну політику в двомовних країнах (Канаді, Бельгії. Фінляндії та ін.). Ці та інші питання висвітили в своїх доповідях студенти ІІ курсу історичного факультету.
Одним із ключових питань, які обговорювались під час заходу, був сучасний стан української мови як державної в нашій країні. Учасники круглого столу піддали критиці новий закон «Про основні засади державної мовної політики», закликали законотворців переглянути нещодавно прийнятий закон, який відкрито ставить під сумнів статус української мови як державної.
За словами Ольги Стадніченко, в рамках Декади української писемності й мови проведено багато цікавих заходів, серед них - мовознавчі вікторини, конкурси творчих робіт (творів, нарисів, есе, віршів), конкурс студентських стінгазет, конкурс декламаторів української поезії, конкурс на кращого виконавця українських скоромовок, знавців української граматики, фразеології, словотвору та ін. Студенти також стали учасниками І етапу Мовно-літературного конкурсу ім.. Тараса Шевченка.
9 листопада студенти філологічного факультету та всіх нефілологічних спеціальностей беруть участь у І етапі Міжнародного конкурсу української мови ім. Петра Яцика.
Вперше за час святкування Дня української писемності та мови буде проведено музичну перерву з українськими піснями, танцями, іграми, яку підготував філологічний факультет. Під час літературно-мистецького заходу «Мова – це душа народу. Вона – навіки Божий дар», який відбудеться 9 листопада о 14.30 в актовій залі другого навчального корпусу ЗНУ, будуть нагороджені переможці, а всі охочі зможуть стати учасниками свята української мови.

Дар’я Бабич,
студентка 4 курсу
філологічного факультету

Похожие новости