Университет Абитуриенту Учеба Наука Международная
Студенческое
самоуправление
Новости пресс-службы ЗНУ / Новости / В ЗНУ назвали победителей Всеукраинских соревнований по административному праву и процессу им. В.С. Стефанюка

15.11.2012 14:04 Юридичний факультет Наукове товариство студентів та аспірантів змагання

9-10 ноября в Запорожском национальном университете состоялись Всеукраинские соревнования по административному праву и процессу им. В.С. Стефанюка. Это мероприятие уже стало традиционным, так как оно проводится уже пятый раз Запорожским центром Лиги студентов Ассоциации юристов Украины совместно с Научным обществом студентов и аспирантов юридического факультета ЗНУ. В соревнованиях приняли участие 6 команд, представлявших Киевскую, Одесскую, Ровенскую и Запорожскую области.

Суть змагань полягала в демонстрації уміння будувати власні докази, аргументувати свою точку зору, вільно орієнтуючись в нормах українського законодавства. У півфіналі учасникам було запропоновано фабулу справи, відповідно до якої підприємство оскаржувало проведення податковою інспекцією перевірки його діяльності. Згідно з жеребкуванням команди виступили в ролях позивачів та відповідачів і викладали свої аргументи перед колегією суддів у складі викладачів юридичного факультету ЗНУ Юлії Пирожкової, Павла Лютікова й Іллі Сквірського. За їх словами, було дуже складно визначити переможців півфіналу, тому було вирішено допустити до фіналу 4 команди: «Pro bono» (представники Національного університету «Острозька академія» Юлія Мартиненко і Богдан Шабаровський), «Bona fide» (студенти Національного університету «Одеська юридична академія» Анна Домусчі й Олександр Яковленко), «Law students» (представники Запорізького національного технічного університету Вікторія Ятська та Каріна Мехтієва), «Ампаро» (майбутні правники Запорізького національного університету: Анастасія Прітика й Андрій Окулінко). Одну команду («Податкова молодь» - представники Національного університету Державної податкової служби України) допустили до участі у фіналі поза конкурсом.
Після півфінальних змагань для учасників було організовано поїздку до Запорізького окружного адміністративного суду. Молоді юристи змогли ознайомитися з його повсякденною роботою, поставити запитання голові суду Олегу Прудивусу щодо порядку адміністративного судочинства, завантаженість суддів, а також інші питання щодо діяльності суддівського корпусу, які їх цікавили.
На наступний день змагань усіх чекав фінальний раунд. У фіналі працювала інша суддівська колегія у складі викладачів ЗНУ Маргарити Германюк, Михайла Віхляєва, Руслана Синєльніка. Командам було запропоновано в судовому порядку розіграти спір про стягнення міською радою орендної плати за землю з підприємства, що вже викупило цю земельну ділянку. У фіналі команди знову продемонстрували свої знання законодавства, ораторську майстерність, дисциплінованість, наполегливість, вміння тримати себе в руках і знаходити чіткі та лаконічні вислови за будь-яких обставин, почуття відповідальності та зорієнтованість у часових межах. Особливо судді відзначили:
- вміння команди Національного університету «Острозька академія» правильно, максимально точно, якісно, лаконічно сформулювати свої заперечення проти позовних вимог опонентів
- виваженість, дисципліна та вміння як висувати позовні вимоги, так і опонувати, проявлені учасниками змагань від Національного університету «Одеська юридична академія»
- юридична грамотність, вміння коректно ставити запитання, впевненість у своїх діях команди Запорізького національного університету
- лаконічність і виваженість викладання своїх позицій Запорізького національного технічного університету
- наполегливість, воля до перемоги, високий рівень володіння ораторським мистецтвом команди Національного університету Державної податкової служби України.
Перше місце посіла команда «Pro bono» з м. Острог, «срібло» - у команди «Ампаро» з м. Запоріжжя, а на третьому місці - команда «Bona fide» з м. Одеса. Також заслужено здобули приз за високий рівень ораторського мистецтва представники команди «Податкова молодь» з м. Ірпінь. Всі команди-учасники отримали сертифікати та цінні призи.
Значну допомогу в організації заходу надав деканат юридичного факультету Запорізького національного університету, Запорізький осередок Ліги студентів Асоціації правників України, Наукове товариство студентів-аспірантів юридичного факультету Запорізького національного університету. Всі учасники були приємно вражені теплим прийомом та святковою атмосферою змагань, а здобуті уміння та навички, обмін досвідом і уміннями, ми впевнені, знадобляться їм у практичній юридичній діяльності, так як кожен виніс для себе з цих змагань щось нове і корисне.

Лілія Козакул,
Іван Шумейко,