Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Побачення з планетою» та презентація проекту «Еколайт» відбулися вчора на факультеті СПП

«Побачення з планетою» та презентація проекту «Еколайт» відбулися вчора на факультеті СПП

29.11.2012 11:04 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології екологія факультет соціальної педагогіки та психології

28 листопада на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбувся студентський екологічний форум «Дім: побачення з планетою».

Ініціаторами заходу виступили представники проектів «Центр екологічної культури» та «Еколайт», комітет з питань екології, охорони навколишнього середовища та запобігання надзвичайним ситуаціям Громадської ради при виконавчому комітеті Запорізької міськради, факультет соціальної педагогіки та психології та біологічний факультет.
Назва форуму вмотивована однойменною назвою стрічки Люка Бессона та Яна Артюс-Бертрана, яку продемонстрували широкому загалу глядачів у рамках екологічно-просвітницького заходу. У залі зібралися представники громадських кіл та організацій нашого міста, а також молодь університету. Вони розглянули й обговорили нагальні проблеми екологічного стану навколишнього середовища, існування людини, збереження нашого спільного дому – планети Земля.
Форум відкрила декан факультету СПП доцент Ольга Пономаренко. Перед присутніми також виступили керівник міського Центру екологічної культури Наталя Пічкур, віце-президент кіноклубу «Восхождение» Володимир Кириченко, організатор екологічного руху «Еколайт» Катерина Білодід (ЗНТУ) та інші. Вони розповіли про значення еколого-просвітницької діяльності та про проект «Еколайт», запросили всіх взяти участь у його реалізації. Представники міських громадських організацій також висловили подяку керівництву ЗНУ та представникам факультетів ЗНУ - СПП і біологічного - за підтримку проекту та активну участь у його реалізації.
Під час заходу мова йшлася про негативні наслідки забруднення, яке спричиняється сьогодні елементами живлення побутових приладів, відходами та відпрацьованими приладами. Сьогодні в Європі існує лише три підприємства, які займаються переробкою цих відходів. Одне з них знаходиться у Львові. На території українських міст ще немає спеціалізованих контейнерів для збору таких відходів, тому ентузіастами-учасниками проекту «Еколайт» проводяться різного роду просвітницькі заходи та акції, встановлюються скриньки у місцях масового зібрання людей (магазинах, сервісних центрах тощо) - для збирання батарейок, які потім відвозять на переробний завод до Львову.
Саме така скринька вже знаходиться на біологічному факультеті ЗНУ, а відучора також встановлена й на факультеті СПП (8-ий навчальний корпус ЗНУ). Тож не будьте байдужими до рідної природи – не викидайте небезпечні відходи на смітник!

Олена Хлистун

Схожі новини