Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики провели дебати до Міжнародного дня прав людини

Студенти факультету журналістики провели дебати до Міжнародного дня прав людини

03.12.2012 10:50 факультет журналістики

Студенти журфаку провели дебати з нагоди Міжнародного дня прав людини, який відзначатиметься 10 грудня. Організаторами заходу виступили Запорізький обласний благодійний фонд «Ґендер Зед» та факультет журналістики ЗНУ.

Рефері дебатів, програмний координатор представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Анна Довгопол зауважила:
- Такий формат зустрічі ми обрали тому, що саме під час дебатів учасники мають можливість відстоювати думку, протилежну власній. А це, в свою чергу, допомагає дослідити предмет дебатів із різних боків.
Для розгляду питання дотримання прав людини в Україні організатори обрали конкретну проблему – прийнятий у першому читанні Законопроект №8711 (що має на меті заборонити так звану «пропаганду гомосексуальності»). Під час зустрічі було сформовано три групи учасників – «влада», «опозиція» та «парламент». На основі дебатів двох перших груп представники «парламенту» повинні були прийняти рішення – ухвалити, відхилити чи відправити законопроект на доопрацювання.
За результатами дебатів «парламентарії» таки прийняли рішення (хоча й не одностайне) – відхилити Законопроект №8711 як такий, що порушує фундаментальні права людини і свободу слова у ЗМІ, фактично запроваджуючи цензуру. Також учасники зустрічі надіслали до Верховної Ради України та профільні комітети звернення з рекомендаціями щодо покращення стану дотримання прав людини в Україні.

Євгеній Рахманов

Схожі новини