Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в акції «Шістнадцять днів проти насильства»

Представники ЗНУ взяли участь в акції «Шістнадцять днів проти насильства»

05.12.2012 12:45 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології

З 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «Шістнадцять днів проти насильства». Саме тому 4 листопада в рамках заходу в актовій залі ПК ім. Дроб’язка (навчальний корпус №8) відбувся захід, присвячений цій темі. Його організатором виступив Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді. Допомогу у проведенні надали представники факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, а також студенти-волонтери нашого вишу.

Участь у заході взяли не лише студенти, а й учні Запорізької загальноосвітньої школи №3. Вони мали можливість переглянути відеоролики та відеофільм, які наочно продемонстрували факти насильства, що відбуваються в суспільстві. Особливо актуальною на сьогодні є проблема насильства в сім’ї, від якого понад усе страждають діти та жінки.
Перед присутніми виступила головний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи ЦСССДМ Валерія Зоріна. Вона розповіла про жахливі факти насильства, з якими стикаються близько 50% українців: це фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство. Звернула увагу присутніх також на те, що багато людей, які потерпають від цього, не звертаються за допомогою до спеціальних органів та служб. Ще в 2001 році був прийнятий Закон України «Про попередження насильства в сім’ї», але його механізм занадто складний і недосконалий. Також не викликає довіри в людей робота правоохоронних органів, а дехто просто не бажає «виносити сміття з дому». Спеціалісти ЦСССДМ проводять просвітницькі заходи, а також надають комплексну допомогу постраждалим: тут цілодобово працюють юристи, психологи, педагоги, медсестри. Валерія Зоріна також запросила присутніх взяти участь у соціологічному опитуванні на сайті організації.
Про причини насильства в сім’ях та про конкретні види допомоги розповіла юрист Запорізького обласного центру соціально-психологічної допомоги Анна Тараненко. Вона також надала статистичні дані.
У холі біля актової зали розташувалися пункти допомоги, де всі охочі могли отримати консультацію юриста та психолога. А на другому поверсі в цей час відбувалося засідання круглого столу з цієї теми.
Не треба мовчати, треба протистояти разом будь-яким проявам насильства, формувати відповідний менталітет у сім’ях, серед школярів і студентів, у суспільстві загалом – така головна ідея низки заходів, що відбулися в ЗНУ. А в разі потреби можна звертатися до центрів СССДМ за телефонами: 0-800-500-335, 15-84, або 386 (Національна «Гаряча лінія» для абонентів МТС та Київстар).

Олена Хлистун

Схожі новини