Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологів ЗНУ навчають застосовувати статистичні методи в наукових дослідженнях

Біологів ЗНУ навчають застосовувати статистичні методи в наукових дослідженнях

06.12.2012 09:40 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет семінар

5 грудня на біологічному факультеті ЗНУ відбувся 2-ий семінар із циклу, присвяченого використанню статистичних методів у біології.

Про методи статистичного аналізу та обробки даних, сучасні статистичні програми докладно розповів завідувач навчальної лабораторії загальної та прикладної екології Єгор Гороховський. Відкриваючи захід, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик відзначила важливість проведення цього заходу. Знання, отримані під час семінару, необхідні при написані сучасної наукової роботи з біології.
Сьогодні в наукових дослідженнях природничої галузі використовуються такі програми, як Еxel із доповненнями, SPSS, Statistica 6.0. Розповідаючи про статистичні методи в біології, керівник лабораторії Єгор Гороховський звернув увагу на помилки, які трапляються при застосуванні цих методів на практиці. Докладно й поетапно він розглянув процедуру статистичного аналізу: від наукового експерименту, складання таблиць простого аналізу, розрахунків, створення графіків до формування гіпотез, їх перевірки та визначення рівня статистичної значущості. Всі твердження доповідач ілюстрував конкретними прикладами. Фахівець також відповів на запитання аудиторії.

Олена Хлистун

Схожі новини