Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Економіко-правничому коледжі ЗНУ розпочався тиждень популяризації української мови

В Економіко-правничому коледжі ЗНУ розпочався тиждень популяризації української мови

11.12.2012 10:50 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж

10 грудня в пріміщенні музею ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Маю право на мову». Цей захід відкрив Тиждень популяризації української мови в Економіко-правничому коледжі ЗНУ.

Організатором засідання виступила координатор діяльності Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ Світлана Доброскок. Почесними гостями круглого столу стали: завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко, викладачі української мови та літератури Економіко-правничого коледжу Анна Дмитренко, Наталія Труш й Анна Дорофєєва. Також на захід завітали голова Наукового товариства студентів та аспірантів Запорізького національного університету, студентка магістратури юридичного факультету Ксенія Мяснянкіна та голова Ліги студентів Асоціації правників України Дмитро Супрун. Останнього запросили взяти участь у засіданні круглого столу в якості експерта.
Із привітальним словом до присутніх звернулася Ольга Стадніченко, провівши екскурс в історію української мови. Ольга Олександрівна зупинилася на основних проблемах стану української мови на сучасному етапі. По-перше, це – двомовність у спілкуванні українців, по-друге, проведення досить активної практики злиття мов, у результаті чого виникає таке явище, як суржик, що є негативним чинником для розвитку нашої рідної мови. Також завідувач кафедри українознавства зазначила, що сьогодні українська мова часто стає засобом спекуляції владою. І на завершення свого вступного слова Ольга Стадніченко наголосила на тому, що мова є основною ідентифікаційною ознакою кожної людини.
Учасники круглого столу дискутували про стан, проблеми та перспективи сучасної української мови. Студенти не боялися висловлювати свою точку зору, доводили власні думки, новодили аргументи.
Можна відзначити найактивніших доповідачів: Ольгу Ємельяненко – студентку I курсу спеціальності «Організація виробництва», яка у своєму тезисному виступі порівняла стан української та інших мов, Олександру Льовіну – студентку II курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» - з її дослідженням «Мовна ситуація в українському Інтернет-просторі», а також Валерію Скрипник – студентку II курсу спеціальності «Туристичне обслуговування», яка презентувала тему «Українська мова на телебаченні».
Студенти Владислав Кондратенко, Владислав Проценко, Вікторія Ляшенко (I курс, спеціальність «Організація виробництва»), Світлана Фесенко (II курс, спеціальність «Видавнича справа та редагування») та Ольга Онуфрик (ІІІ курс, спеціальність «Правознавство») були нагороджені призами за активну участь у заході.
Тема засідання цього круглого столу дійсно зацікавила присутніх. Будемо сподіватися, що після проведення цього заходу студенти зроблять певні висновки і в подальшому будуть намагатися розвивати та вдосконалювати свої знання української мови.
Катерина Щербина

Схожі новини