Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочала роботу виставка «Туберкульоз без прикрас»

У ЗНУ розпочала роботу виставка «Туберкульоз без прикрас»

17.12.2012 16:00 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики Наукова бібліотека ЗНУ

17 грудня в Запорізькому національному університеті відбулося урочисте відкриття виставки фотографа-документаліста Максима Дондюка «Туберкульоз без прикрас», організованої за підтримки благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Під час урочистого відкриття виставки зі словами подяки до автора фотографій звернувся професор, доктор технічних наук, академік АН Вищої школи України, заслужений діяч науки і техніки України, проректор ЗНУ з наукової роботи Віктор Грищак. Також на захід завітали перший заступник начальника управління охорони здоров’я Запорізької обласної державної адміністрації Світлана Бєляєва, заступник голови координаційної ради з питань протидії соціальним хворобам при Запорізькій обласній державній адміністрації Руслан Паршиков, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» благодійного фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» Денис Денисенко, регіональний координатор програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» Аделіна Михайлова, студенти та співробітники ЗНУ. Ведучим заходу виступив студент факультету журналістики, голова Студентської ради ЗНУ Андрій Бондаренко. Фотовиставка організована з метою привернення уваги громадськості до проблеми туберкульозу (профілактика, діагностика та лікування), а також задля зміни стереотипних уявлень про цю хворобу та формування в суспільстві толерантного ставлення до осіб, хворих на туберкульоз. В експозиції представлені фотографії людей, які вже вилікувалися від туберкульозу, а також тих, хто страждає через цю страшну хворобу. Автор робіт тривалий час знаходився поряд із героями виставки, записував їхні історії. Усі фотографії були зроблені в тубдиспансерах, а також виправних колоніях Херсона і Донецька. В Україні фотовиставки Максима Дондюка вже відбулися в Києві, Дніпропетровську, Донецьку, Кіровограді, Ужгороді та Вінниці. А тепер цю фотовиставку зможуть побачити й мешканці Запоріжжя.
За словами Максима Дондюка, своїми роботами він хотів донести до кожного, наскільки страшним може бути туберкульоз, а ще страшнішими – байдужість людей та зневажливе ставлення до хворих. Він сподівається, що його фотографії допоможуть розвінчати стереотип про те, що на туберкульоз хворіють лише наркомани і безхатченки. Саме тому під кожною фотографією надруковані реальні історії людей.
Виставка робіт Максима Дондюка триватиме до 27 грудня в приміщенні Наукової бібліотеки ЗНУ.

Олена Ярошенко

Схожі новини