Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті вшанували пам'ять відомого українського письменника Юрія Яновського

На філологічному факультеті вшанували пам'ять відомого українського письменника Юрія Яновського

18.12.2012 10:21 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет вечір пам’яті свято

На філологічному факультеті провели науково-художні читання «Чародій слова», приурочені до 120-річчя з дня народження відомого українського письменника Юрія Яновського.

Четвертокурсники факультету під керівництвом доцента кафедри української літератури Оксани Проценко підійшли до вшанування пам’яті «одного із найпомітніших романтиків вітчизняної літератури ХХ сторіччя», як називають митця в літературознавстві, нестандартно. Вони поєднали наукові доповіді з декламуванням поезії Юрія Яновського, відеопрезентацію спогадів літературознавця та сучасника письменника Олександра Сизоневського з переглядом уривку з фільму «Вершники», знятого за однойменною новелою письменника.
Студентки Оксана Приймак (автор сценарію заходу) й Ірина Тимошенко (відео) намагалися продемонструвати глядачам усю різноплановість та багатогранність постаті письменника. Ведуча заходу Олександра Кисель і доповідачі - Анастасія Кузнецова, Анна Гаркуша, Валентина Курган, Наталія Канюка, Інна Гончаренко й Дар’я Бабич - в своїх виступах звернулися до ключових моментів біографії митця й найвиразніших особливостей його творчості та світогляду. Незвичайній атмосфері заходу сприяли і вірші Юрія Яновського у виконанні Аліни Подопригори, а також виступ Єлизавети Тетеріної, яка зачитала аудиторії цитати зі спогадів про Яновського.
Присутні на заході студенти і викладачі нагороджували кожен виступ щирими оплесками, а наприкінці вечора подякували його організаторам й учасникам.

Таміла Тарасенко

Схожі новини