Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті відбулася презентація нової міжнародної програми

У Запорізькому національному університеті відбулася презентація нової міжнародної програми

18.12.2012 10:25 Відділ міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами міжнародна діяльність

17 грудня на базі Запорізького національного університету відбулася презентація Міжнародної програми «Erasmus Mundus – ELECTRA» для студентів запорізьких вишів. Під час урочистого відкриття заходу представники адміністрації вищих навчальних закладів нашого міста запевнили, що вважають цей день початком нового напряму міжнародної діяльності ВНЗ, спрямованої на підвищення індивідуальної освітньої мобільності студентів.

У вступному слові ректор Запорізького національного університету Микола Фролов зазначив, що реалізація цієї програми стала можлива завдяки співпраці Запорізького національного університету, Запорізького національного технічного університету та Запорізької державної інженерної академії. Саме таке плідне співробітництво, на думку Миколи Олександровича, має надати молоді можливість успішної професійної реалізації на регіональному рівні. Також він зауважив, що співпраця навчальних закладів Запорізької області та Європейського Союзу в освітньому напрямку має реальне фінансове підґрунтя: для реалізації цього проекту виділено більше 3 мільйонів 960 тисяч євро.
Ректор Запорізького національного технічного університету Сергій Бєліков висловив сподівання, що всі студенти, які завітали на презентацію, скористаються перевагами навчання і стажування за кордоном. Сергій Борисович назвав початок реалізації проекту «Erasmus Mundus – ELECTRA» вдалим прикладом реалізації нових векторів міжнародного розвитку запорізьких ВНЗ.
Проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак запевнив, що детальну інформацію про цю програму буде надіслано до всіх запорізьких вишів.
Проект презентувала начальник відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами Олена Тупахіна, яку призначили координатором програми в Запорізькій області. У своєму виступі Олена Володимирівна особливо підкреслила, що взяти участь у «Erasmus Mundus» можуть не лише студенти чи аспіранти, але й ті, хто вже має диплом про вищу освіту. Вона детально зупинилася на завданнях, які ставлять перед собою виші різних країн (Німеччини, Фінляндії, Польщі, Болгарії, Азербайджану, Білорусії тощо), що створили консорціум у рамках цього проекту. Зокрема, його учасники хочуть сприяти інтеграції освіти, науки і виробництва на регіональному рівні, зростанню конкурентоздатності вітчизняної вищої освіти шляхом ознайомлення викладачів із європейськими особливостями кредитно-модульної системи, поки що введеної в Україні в урізаному вигляді, а також надати студентам можливість отримати дипломи провідних європейських вишів.
Олена Тупахіна детально зупинилася на умовах участі в проекті, переліку документів, які мають зібрати ті, хто хоче отримувати стипендію в іноземних ВНЗ, напрямах підготовки, пріоритетних для учасників цієї програмою. Вона наголосила, що крім провідних напрямів підготовки - екології, «зелених технологій» тощо, учасники програми можуть обрати й інші спеціальності, за якими бажали б отримати освіту за кордоном. Термін стажування в іноземних вишах, що передбачається проектом – від одного семестру до 30 місяців.
Всіх, хто бажає отримати більш детальну інформацію, вона запросила звертатися до відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами ЗНУ (І навчальний корпус, 26 аудиторія).
Також вона наголосила, що презентація програми триватиме два дні: 17 грудня її представлять студентам, а 18 – аспірантам і докторантам, які бажають подовжити навчання за кордоном.

Таміла Тарасенко

Схожі новини