15 грудня в Запорізькому національному університеті відбулася І регіональна науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Актуальні проблеми та перспективи розвитку природничих наук». Організаторами заходу виступили біологічний факультет і Наукове товариство студентів та аспірантів нашого вишу, а також студентські наукові товариства Запорізького державного медичного університету та Запорізької державної інженерної академії.
Конференція зібрала в стінах нашого університету 144 науковця, у тому числі – 99 студентів, 9 аспірантів і 11 молодих вчених.
Під час урочистого відкриття з привітальним словом до присутніх звернувся ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов. Він підкреслив усю важливість того, що молоді науковці трьох провідних запорізьких вишів об’єднали свої зусилля заради обговорення актуальних проблем і перспектив вітчизняної науки. Микола Олександрович висловив сподівання на плідну роботу учасників конференції та побажав їм подальших досягнень у навчанні і науковій діяльності.
Декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик, звертаючись до присутніх, зазначила, що власну наукову кар’єру розпочала ще другокурсницею Запорізького державного медичного університету, коли приєдналася до лав Студентського наукового товариства. За її словами, завдяки напруженій науковій роботі вона закінчила аспірантуру за два роки, оскільки на момент вступу до неї мала вже на 50% готову кандидатську дисертацію. Людмила Олександрівна запевнила присутніх, що секрет їхнього майбутнього успіху – вміле планування часу, яке дасть можливість вдало поєднувати навчання та наукову діяльність. Також вона відзначила важливість роботи наукових керівників, які допомагають молоді зробити перші кроки в науці.
Голова Наукового товариства студентів та аспірантів біологічного факультету Людмила Макєєва презентувала роботу Товариства, якому нещодавно виповнилося 6 років. Вона згадала про основні віхи розвитку НТСА, а також про досягнення своїх попередників на цій посаді – Наталії Дударєвої, Марини Псьол і Катерини Романенко. Людмила закликала студентів молодших курсів приєднуватися до активу факультетського Товариства.
Про діяльність Товариства молодих вчених біологічного факультету ЗНУ, якому нещодавно виповнилося 5 років, розповіла його голова – кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри хімії Вікторія Генчева. Також вона згадала про співпрацю молодих вчених ЗНУ із науковцями інших вишів, зокрема, з представниками Запорізького державного медичного університету.
Юлія Калюжна – голова Студентського наукового товариства ЗДІА – зазначила, що їхнє Товариство вже другий рік плідно співпрацює з НТСА ЗНУ. Існують спільні наукові проекти, які завжди знаходять підтримку з боку керівництва цих вишів.
Голова Студентського наукового товариства ЗДМУ Юрій Абросімов висловив цілковиту готовність від імені всіх студентів-науковців свого вишу підписати угоду про співпрацю з НТСА нашого університету.
Після завершення офіційної частини учасники конференції продовжили роботу за сімома секційними напрямами: «Генетика та селекція рослин. Прикладна ботаніка та фізіологія рослин»; «Фізіологія та анатомія людини і тварин. Екологія людини»; «Мікробіологія, імунологія та біохімія»; «Експериментальна медицина та фармакологія»; «Хімія (органічна, біоорганічна, аналітична, фармацевтична, високомолекулярні сполуки)»; «Мисливствознавство та іхтіологія»; «Природокористування та охорона навколишнього середовища. Ентомологія».
Також на гостей університету чекала виставка тематичної літератури з усіх галузей природничих наук, підготовлена співробітниками Наукової бібліотеки ЗНУ. Окремий стенд був присвячений підручникам, навчальним посібникам і статтям у різнорівневих наукових виданнях викладачів Запорізького національного університету.
За результатами роботи секцій були підбиті підсумки та ухвалена низка рішень. Серед інших рекомендацій та побажань учасники конференції, зокрема, схвалили такі пропозиції: у подальшому запрошувати до участі в подібних заходах представників медичних коледжів, залучаючи їх студентів та викладачів до спільної наукової роботи; більше уваги приділяти міжвишівським науковим дослідженням, використовуючи всі можливості їхніх матеріально-технічних баз для отримання спільних результатів різноманітних дослідів. Також було вирішено залучити до організації і проведення ІІ регіональної науково-практичної конференції, запланованої на наступний рік, молодих науковців із інших ВНЗ міста й області.
Наприкінці конференції 19 її учасників були відзначені Грамотами декана біологічного факультету ЗНУ за високий рівень наукових доповідей. 5 студентів та аспірантів, які увійшли до активу оргкомітету заходу, отримали Подяки за високий рівень організації конференції.
Коментуючи результати роботи молодих науковців, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик наголосила: «Проведення спільної конференції серед студентів, аспірантів та молодих вчених трьох вишів надало їм змогу краще познайомитися між собою, дізнатися про наукові розробки своїх ровесників, об’єднатися для тематичних досліджень. Це, в свою чергу, стане передумовою досягнення вагомих наукових результатів їхньої діяльності, отримання міжнародних наукових грантів. А отже, як результат, роль молоді в науковому житті вишів стане більш значущою. Крім того, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України і Кабінет Міністрів України скеровують вітчизняні вищі наукові та освітні заклади до виконання спільних проектів. Цього курсу дотримується й наш факультет».
Таміла Тарасенко