Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті провели науково-методичний семінар для вчителів шкіл міста й області

На фізичному факультеті провели науково-методичний семінар для вчителів шкіл міста й області

09.01.2013 14:30 Фізичний факультет семінар профорієнтаційна діяльність

9 січня на фізичному факультеті Запорізького національного університету відбувся обласний науково-методичний семінар «Підготовка учнів до участі в творчих конкурсах фізико-технічного спрямування». Учасникам заходу – вчителям фізики шкіл міста Запоріжжя й області – розповіли про навчання на фізичному факультеті нашого вишу, особливості цьогорічної вступної кампанії та про умови успішної підготовки учнів до участі у творчих конкурсах.

На початку семінару проректор з наукової роботи, професор Віктор Грищак наголосив, що такі зустрічі з учителями середніх шкіл стали традиційними для фізичного факультету ЗНУ. Також Віктор Захарович відзначив, що останнім часом факультет вийшов на якісно новий рівень викладання фізико-технічних дисциплін, а молодь в Україні при виборі майбутньої професії поступово починає орієнтуватися на природничі науки.
Керівник підготовчого відділення ЗНУ Ірина Бакаленко подякувала присутнім на заході вчителям за гарну підготовку майбутніх абітурієнтів, які потім стають студентами нашого вишу. Також вона нагадала вчителям, що 4 січня розпочалася реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Ірина Миколаївна підкреслила, що в нашому виші п’ятий рік поспіль працює консультаційний пункт, куди можуть звернутися усі, у кого виникли питання, пов’язані із заповненням необхідних документів та самою участю в зовнішньому незалежному оцінюванні. Також на базі нашого університету в березні проходитимуть безкоштовні тренінги з усіх предметів, включених до переліку ЗНО.
Декан фізичного факультету, доцент Анатолій Добрун, вітаючи аудиторію, зазначив, що йому приємно бачити серед присутніх на семінарі вчителів - випускників цього факультету. Анатолій Павлович докладно розповів про напрями підготовки та спеціалізації фізичного факультету, супроводжуючи свій виступ відео-презентацією. Також він продемонстрував присутнім фотографії університету Дю Мен (Франція), зроблені магістрами факультету Оленою Чабан та Євгенією Черкас. Студентки, завдяки співпраці нашого університету з французькими колегами, стали учасницями програми «подвійного диплому». Вони водночас навчаються в магістратурі у Франції та здобувають диплом магістра в ЗНУ, дистанційно спілкуючись з нашими викладачами та отримуючи завдання електронною поштою.
Про свої враження щодо участі в науковій школі для керівників науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України розповіла асистент кафедри фізики та методики її викладання Ірина Кенєва. Цю школу організували на базі Центру європейських ядерних досліджень (CERN; Швейцарія) для вчителів середніх шкіл, чиї учні посіли призові місця в конкурсі-захисті наукових робіт Малої академії наук України.
Професор цієї ж кафедри Юрій Мінаєв розповів про створення посібника з математичного апарату фізики для початківців. Доцент Андрій Андрєєв детально розглянув особливості всеукраїнських та міжнародних творчих конкурсів фізико-технічного спрямування та умови участі в них.
Семінар отримав схвальні відгуки від його учасників. Так, вчитель фізики Запорізької школи № 76 Ольга Мінько, яка є випускницею фізичного факультету ЗНУ 2003 року, зазначила: «Отримала багато корисної інформації про творчі конкурси фізико-технічного спрямування та дізналася про джерела інформації, з яких можна отримати додаткові відомості, зокрема про умови проведення та інші». Вчителі запорізьких шкіл Надія Пруднікова (№ 15), Євгенія Павленко (№ 5), Галина Христенко (№11) відзначили, що семінар пройшов на високому науково-методичному рівні, із творчим підходом до його організації, а також висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Таміла Тарасенко

Схожі новини