Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відзначили ювілей видатного українського письменника і вченого Бориса Грінченка

На філологічному факультеті відзначили ювілей видатного українського письменника і вченого Бориса Грінченка

20.02.2013 15:50 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет навчання ювілей

У грудні виповнюється 150 років від дня народження видатного українського письменника, критика, мовознавця, освітнього та громадського діяча Бориса Грінченка. До святкування ювілею митця долучилися й представники філологічного факультету Запорізького національного університету. Студенти першого і третього курсів під керівництвом доцента кафедри української мови Наталії Зубець підготували наукові розвідки, присвячені життю та різноплановій діяльності видатного вітчизняного письменника і вченого.

20 лютого в ЗНУ відбувся вечір пам’яті Бориса Грінченка. Розпочався захід відеопрезентацією, присвяченій знаковим моментам життя Бориса Дмитровича та вивченню його творчої спадщини. Першокурсниця Олександра Ємельянова у своїй доповіді зупинилася на основних віхах його біографії, наукової й художньої творчості. Студентки третього курсу - Вікторія Теодорова й Вікторія Омельченко - більш детально зупинилися на основних напрямках освітньої та мовознавчої діяльності Бориса Грінченка. Учениця Запорізької гімназії №6, учасниця Малої академії наук Вероніка Михайліченко розглянула образно-тропічні засоби в поетичній творчості письменника. Першокурсниця Наталя Смьордова звернула увагу присутніх на особливості використання діалектизмів у відомому чотиритомному «Словарю української мови» за редакцією Грінченка, який побачив світ на початку минулого сторіччя, а її однокурсниця Юлія Тараненко в своїй доповіді звернулася до назв страв і напоїв, що зустрічаються у цьому ж «Словарю…». Завершився захід виступом третьокурсниці Юлії Письменної, яка дослідила фразеологізми, які входять до грінченкового словника. Насамкінець Наталія Зубець зазначила, що для проведення цього заходу не випадково об’єднали студентів першого та третього курсів, сподіваючись, що першокурсники більше дізнаються від старших товаришів про методи дослідження. Однак, за її словами, студенти першого курсу і навіть учениця гімназії продемонстрували гідний рівень володіння методологічним апаратом, підготувавши змістовні наукові доповіді. До ювілею видатної постаті української літератури і лінгвістики кінця ХІХ-початку ХХ століття колектив Наукової бібліотеки ЗНУ підготував виставку для студентів філологічного факультету. Зокрема в експозиції було представлене раритетне видання «Словаря української мови» за редакцією Бориса Грінченка.

Таміла Тарасенко

Схожі новини