Университет Абитуриенту Учеба Наука Международная
деятельность
Студенческое
самоуправление
Новости пресс-службы ЗНУ / Новости / Специалисты ЗНУ провели семинар по вопросам работы с девиантными подростками для психологов и социальных педагогов Запорожья

Специалисты ЗНУ провели семинар по вопросам работы с девиантными подростками для психологов и социальных педагогов Запорожья

21.02.2013 16:48 Всё Факультеты Социальной педагогики и психоогии Факультет соціальної педагогіки та психології семінар

Согласно утвержденному плану мероприятий МОН Украины от 03.08.2012 г. по профилактике правонарушений среди детей и учащейся молодежи на период до 2015 года и во исполнение распоряжения Кабинета Министров Украины от 30.11.2011 г. № 1209 «Об одобрении Концепции реализации государственной политики в сфере профилактики правонарушений на период до 2015 года» Запорожский национальный университет, факультет социальной педагогики и психологии совместно с департаментом образования и науки, молодежи и спорта Украины Запорожского городского совета провели научно-практический семинар для психологов и социальных педагогов города Запорожье «Социально-психологические проблемы работы с девиантными подростками».

Участь у семінарі взяли психологи та соціальні педагоги запорізьких шкіл, педіатри та лікарі підліткового кабінету дитячих лікарень міста.
До президії заходу увійшли: заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Наталія Вітковська, ректор ЗНУ, професор, доктор історичних наук Микола Фролов, декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, завідувач кафедри практичної психології факультету СПП Наталя Губа, методист Інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту Вікторія Квітко та методист Запорізького обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Олена Сироватко.
На початку заходу до учасників семінару з вітальним словом звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов. Він привітав присутніх і підкреслив, що тема семінару є дуже актуальною та потребує особливої уваги, адже вивчення даної проблеми в сучасних умовах набуває великого значення.
Захід відкрила керівник науково-практичного семінару, декан факультету СПП Ольга Пономаренко. Учасники семінару відзначили актуальність та злободенність тематики семінару, як і важливість проведення практичної роботи з девіантними підлітками в умовах невпинного зростання психічних порушень та різного роду проявів агресивної поведінки. Під час доповідей та дискусій були розглянуті причини такої поведінки, психологічні та психіатричні фактори, що її обумовлюють, та методи подолання цих негативних явищ у суспільстві.
Із доповідями виступили: методист ІАМЦ Вікторія Квітко («Організація роботи з підлітками девіантної форми поведінки в навчальному закладі в умовах сьогодення: соціально-психологічна допомога»), викладачі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ - Наталя Губа («Психологічний аналіз підготовки психологів до роботи з девіантними підлітками»), Олена Малина («Нейро- та патопсихологічні аспекти формування девіантної поведінки»), Вікторія Грант («Технології та методи роботи з девіантними підлітками»), завідувач лабораторії лікувальної педагогіки Наталія Мамай («Соціально-педагогічні детермінанти виникнення девіантної поведінки у підлітків») та інші.
Викладач Вікторія Грант докладно розповіла про роботу, що ведеться на факультеті СПП із підготовки спеціалізованої групи фахівців для роботи з проблемними підлітками. Вона запросила усіх присутніх приєднатися до спільної практичної та наукової роботи з цього напрямку, поділитися власним досвідом та напрацюваннями, зокрема взяти участь у конференції, яка відбудеться на факультеті СПП вже в квітні поточного року.

Олена Хлистун

Похожие новости