Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці ЗНУ провели семінар із питань роботи з девіантними підлітками для психологів та соціальних педагогів Запоріжжя

21.02.2013 16:48 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології семінар

Згідно затвердженого плану заходів МОНмолодьспорту України від 03.08.2012 р. щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року та з метою виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 р. № 1209 «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року» Запорізький національний університет, факультет соціальної педагогіки та психології спільно з департаментом освіти і науки, молоді та спорту України Запорізької міської ради провели науково-практичний семінар для психологів та соціальних педагогів міста Запоріжжя «Соціально-психологічні проблеми роботи з девіантними підлітками».

Участь у семінарі взяли психологи та соціальні педагоги запорізьких шкіл, педіатри та лікарі підліткового кабінету дитячих лікарень міста.
До президії заходу увійшли: заступник директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради Наталія Вітковська, ректор ЗНУ, професор, доктор історичних наук Микола Фролов, декан факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, завідувач кафедри практичної психології факультету СПП Наталя Губа, методист Інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту Вікторія Квітко та методист Запорізького обласного науково-методичного центру психології та соціології освіти Олена Сироватко.
На початку заходу до учасників семінару з вітальним словом звернувся ректор ЗНУ Микола Фролов. Він привітав присутніх і підкреслив, що тема семінару є дуже актуальною та потребує особливої уваги, адже вивчення даної проблеми в сучасних умовах набуває великого значення.
Захід відкрила керівник науково-практичного семінару, декан факультету СПП Ольга Пономаренко. Учасники семінару відзначили актуальність та злободенність тематики семінару, як і важливість проведення практичної роботи з девіантними підлітками в умовах невпинного зростання психічних порушень та різного роду проявів агресивної поведінки. Під час доповідей та дискусій були розглянуті причини такої поведінки, психологічні та психіатричні фактори, що її обумовлюють, та методи подолання цих негативних явищ у суспільстві.
Із доповідями виступили: методист ІАМЦ Вікторія Квітко («Організація роботи з підлітками девіантної форми поведінки в навчальному закладі в умовах сьогодення: соціально-психологічна допомога»), викладачі факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ - Наталя Губа («Психологічний аналіз підготовки психологів до роботи з девіантними підлітками»), Олена Малина («Нейро- та патопсихологічні аспекти формування девіантної поведінки»), Вікторія Грант («Технології та методи роботи з девіантними підлітками»), завідувач лабораторії лікувальної педагогіки Наталія Мамай («Соціально-педагогічні детермінанти виникнення девіантної поведінки у підлітків») та інші.
Викладач Вікторія Грант докладно розповіла про роботу, що ведеться на факультеті СПП із підготовки спеціалізованої групи фахівців для роботи з проблемними підлітками. Вона запросила усіх присутніх приєднатися до спільної практичної та наукової роботи з цього напрямку, поділитися власним досвідом та напрацюваннями, зокрема взяти участь у конференції, яка відбудеться на факультеті СПП вже в квітні поточного року.

Олена Хлистун