Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ відвідали ВАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

Студенти ЗНУ відвідали ВАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

28.02.2013 15:26 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет Економічний факультет

28 лютого студенти біологічного факультету кафедри загальної та прикладної екології та зоології, а також представниця економічного факультету Запорізького національного університету відвідали Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».

Організатором заходу виступила помічник ректора з виховної роботи, кандидат біологічних наук, доцент Наталія Воронова. Участь в екскурсії також взяли начальник Відділу виховної роботи ЗНУ Світлана Кондратенко і фахівець того ж відділу Інна Деревинська.
На початку екскурсії студенти отримали спеціальну форму та захисні каски. Далі для них був проведений обов’язковий інструктаж із охорони праці. Начальник лабораторії охорони навколишнього середовища ВАТ «Запоріжсталь» Інна Холіна розповіла студентам про природоохоронні заходи, які постійно виконує комбінат, а саме – оснащення джерел викидів та скидів очисними спорудами та установками, утилізація та використання промислових відходів. Крім того, комбінат постійно модернізує та оновлює основні фонди і технологічні процеси з врахуванням передових технологій у сфері екології. Першим місцем зупинки студентів на ВАТ «Запоріжсталь» стала аглофабрика, на якій у 2007 році була встановлена аспіраційна система із застосуванням електрофільтрів, що дозволяє знизити на 25% кількість всіх пилових викидів комбінату. Студентам продемонстрували, як проводиться моніторинг роботи електрофільтрів агломераційного цеху. Також студенти відвідали лабораторію охорони навколишнього середовища ВАТ «Запоріжсталь», де їм продемонстрували метод визначення токсичності за допомогою класичного об’єкту для біотестування якості води – дафній (Daphnia magna Straus). Це європейський експрес-аналіз, що дозволяє оцінити якість води як середовища існування водних організмів. Адже, як відомо, дафнії мають досить високу чутливість до будь-яких забруднень.
Наприкінці екскурсії студенти відвідали живий куточок ВАТ «Запоріжсталь». За словами помічника ректора з виховної роботи Наталії Воронової, основною метою проведеної ознайомлювальної екскурсії був розгляд перспектив проходження практики та працевлаштування студентів ЗНУ на «Запоріжсталь», а також їхня підготовка до Всеукраїнської студентської олімпіади з екології, яка відбудеться 22-27 квітня в Одесі. Студентка біологічного факультету Анастасія Скокова зазначила, що завдяки проведеній екскурсії вона дізналась набагато більше про очисні споруди, що використовуються на ВАТ «Запоріжсталь», а також змогла побачити їх на власні очі. А студентка біологічного факультету Юлія Легеза підкреслила: «Тепер я на власному досвіді переконалась, що комбінат докладає значних зусиль не лише для виробництва власної продукції, але й для проведення комплексу природоохоронних заходів через постійний контроль викидів і якості води».

Олена Ярошенко

Схожі новини