Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті обговорили питання продовольчої безпеки

На економічному факультеті обговорили питання продовольчої безпеки

11.03.2013 09:54 Все Факультети Економічний Економічний факультет юридичний факультет круглий стіл наукова діяльність

Представники економічного факультету Запорізького національного університету продовжують розглядати найактуальніші питання розвитку сучасної макроекономіки. Так, 6 березня на економічному факультеті провели засідання круглого столу на тему «Продовольча (та економічна) безпека України».

На захід завітали почесні гості: представник Малої академії управління бізнесом Олена Старікова; координатор Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ, провідний фахівець науково-дослідної нашого вишу Світлана Доброскок, голова НТСА ЗНУ Ксенія Мяснянкіна, заступник декана з наукової роботи економічного факультету, доцент Андрій Линенко, завідувач кафедри міжнародної економіки та економічної теорії, професор Дмитро Бабміндра та професори економічного факультету ЗНУ Володимир Бугай і Володимир Вишняков.
Чіткій та злагодженій роботі учасників засідання сприяла заздалегідь проведена робота з організаційних питань, участь у якій взяли голова НТСА економічного факультету Олександр Коробов, заступник голови Тетяна Веремейчик та активісти факультетського товариства - Сергій Медвідь та Андрій Урусов.
На початку заходу декан економічного факультету, професор Алла Череп наголосила на тому, що економічна безпека – важлива складова частина національної безпеки, її фундамент і матеріальна основа. Об'єктом економічної безпеки виступає як економічна система в цілому, так і її складові елементи, у тому числі - продовольча безпека. Цей термін розшифровується, як спроможність держави гарантувати задоволення потреб у продуктах харчування на рівні, необхідному для нормальної життєдіяльності населення. Розпочалося обговорення доповіддю Анастасії Нікуліної «Система забезпечення фінансової безпеки банку як фактору розвитку АПК України». Особливу зацікавленість у присутніх викликали запитання академіка Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування РФ Жанни Малахової і професора Дмитра Бабміндри, які стосувалися сучасного стану продовольчої безпеки України.

Обговорення продовжив Артем Дроздов, наголосивши на тому, що «економічна безпека аграрних підприємств повинна орієнтуватись на досвіді зарубіжних держав». Цікавою була доповідь Кирила Латишева, присвячена «Правовим аспектам продовольчої безпеки». Він акцентував увагу на тому, що аграрний сектор України потребує регулювання зі сторони держави, оскільки саме АПК є одним із основних секторів економіки, які наповнюють державний бюджет.
Окремо слід відзначити виступ Надії Ланчковської, яка навела важливі «статистичні дані та аналітичні показники, пов’язані з процесом нормативно-правового регулювання економічної безпеки на рівні підприємництва».
Окрім студентів економічного факультету ЗНУ в заході також взяли участь студенти юридичного факультету ЗНУ, а також представники Малої академії управління бізнесом, зокрема Роман Савостін із доповіддю «Розвиток органічного сільського господарства та органічної продукції в Україні».
Академік Академії наук соціальних технологій та місцевого самоврядування РФ Жанна Малахова в своєму виступі відзначила, що з розвитком ринкових відносин в Україні вітчизняні підприємства агропромислового комплексу зіткнулися з істотним зменшенням прямої державної підтримки їх діяльності і необхідністю створення умов для свого безпечного розвитку власної силою. Ця нестабільність вимагає від господарюючих суб'єктів постійної адаптації, зокрема пошуку нових і вдосконалення вже відомих засобів забезпечення системи економічної безпеки заради досягнення економічної і соціальної мети діяльності підприємства.
Активісти факультетського відділення Наукового товариства студентів та аспірантів підкреслюють важливе значення подібних заходів та запрошують усіх небайдужих взяти участь у наступних засіданнях, присвячених не менш актуальним проблемам сучасної економіки.

Економічний факультет ЗНУ