Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили аспекти юридичної психології

У ЗНУ обговорили аспекти юридичної психології

15.03.2013 09:17 Юридичний факультет факультет соціальної педагогіки та психології НТСА круглий стіл

14 березня на факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу «Юридична психологія». Організаторами заходу виступили активісти Наукового товариства студентів та аспірантів юридичного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології.

Під час заходу були розглянуті наступні питання: актуальність юридичної психології як науки, особливості застосування психологічних знань у процесі досудового слідства; правове регулювання залучення експерта, спеціаліста, консультанта-психолога у процесі досудового розслідування; участь психолога у кримінальному та цивільному процесі. Окрім теоретичного та правового аналізу діяльності психолога в галузі юридичної психології були представлені результати емпіричних досліджень.
Зі вступним словом до присутніх звернулася студентка 4 курсу факультету соціальної педагогіки та психології, голова НТСА факультету Катерина Свириденко. Вона представила доповідь «Особливості застосування психологічних знань у процесі досудового слідства». У свою чергу, студент 3 курсу, голова НТСА юридичного факультету Олександр Коломоєць зосередив свою увагу на правовому регулюванні залучення експерта, спеціаліста, консультанта-психолога у процес досудового розслідування, тим самим охарактеризував окремі аспекти правового статусу фахівців у галузі психології. Студент 1 курсу юридичного факультету Сергій Тяпкін акцентував увагу присутніх на порядку надання психологічної консультації у досудовому розслідуванні.
За результатами проходження психодіагностичної практики в слідчому ізоляторі м. Запоріжжя студенти представили практичні напрацювання, що стосувалися проблем професійного вигорання працівників СІЗО (доповідь студентки СПП
О. Картавенко
), діагностики профілю злочинця (доповідачами були студентки СПП – К. Козачок, Р. Аванісова), аналізу індивідуально-типологічних особливостей особистості злочинця скоївшого спробу суїциду (доповідач –
О. Марченко
), особливості інтелектуальної лабільності у неповнолітніх засуджених (доповідач – А. Остапюк), особливості фрустраційної толерантності у працівників слідчого ізолятору (доповідач – Ю. Тарасенко). Під час заходу доповідачам було поставлено багато цікавих запитань.
Модератором засідання круглого виступила доцент кафедри практичної психології Наталія Губа. Вона має великий досвід у проведенні судово-психологічної експертизи, тож поділилася власними знаннями зі студентами. Зустріч проходила в невимушеній, дружній атмосфері, що сприяло продуктивному діалогу між студентами та отриманню нових професійних знань. Проведення спільних заходів між факультетами планується й надалі.

Олександр Коломоєць,
Голова НТСА юридичного факультету,
Катерина Свириденко,
Голова НТСА факультету СПП

Схожі новини