Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки роботи науково-практичної конференції всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Біологічні науки»

У ЗНУ підбили підсумки роботи науково-практичної конференції всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Біологічні науки»

15.03.2013 14:56 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет наука навчання конкурс

15 березня на базі біологічного факультету Запорізького національного університету відбулося підбиття підсумків науково-практичної конференції всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за галуззю «Біологічні науки». Нагадаємо, що вподовж двох днів - 13-14 березня - 56 кращих молодих науковців із провідних вищих навчальних закладів України презентували у ЗНУ свої роботи з актуальних галузей природничих наук.

Біологічний факультет нашого вишу вже другий рік поспіль є базовим для проведення цього конкурсу. Минулого року взяти участь у науковому змаганні виявили бажання представники 36 вищих навчальних закладів України. Цього ж разу свої роботи на розгляд галузевої комісії надіслали студенти із 43 ВНЗ, які представили майже всі регіони нашої країни. Декан біологічного факультету ЗНУ, професор Людмила Омельянчик відзначила також, що порівняно з минулим роком науковий рівень представлених на конкурс робіт значно виріс. Галузева комісія залишилася задоволена і рівнем проведених експериментів, і тим, як учасники проводили свої презентації та відповідали на запитання членів журі. Студенти для своїх наукових розвідок обрали найактуальніші теми з генетики, біотехнології та біохімії, фізіології та інших, не менш актуальних галузей біологічних знань.
Під час урочистої церемонії нагородження проректор з наукової роботи, професор Віктор Грищак висловив сподівання, що роботи, представлені на цьогорічному конкурсі, у майбутньому стануть підґрунтям для якісних змін у вітчизняній природничій науці. Віктор Захарович підкреслив, що немає сумніву в тому, що серед учасників конкурсу були і майбутні лауреати та відомі науковці, і подякував усім присутнім за напружену і плідну працю.
Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик підкреслила, що членам комісії під час оцінювання робіт було не легше, ніж самим конкурсантам під час виступів. Людмила Олександрівна запевнила, що викладачам нелегко було вибрати кращі із кращих наукових студентських розвідок, і закликала учасників конкурсу не зупиняться на досягнутому, прагнути, аби у майбутньому їхні роботи не лише були втілені у ґрунтовні дослідження, але й у виробництво. Вона висловила припущення, що видатний вчений Володимир Вернадський до 150 річниці від народження якого був приурочений початок конференції, був би задоволений тим, як сучасні юні дослідники подовжили його роботу. Людмила Олександрівна подякувала адміністрації нашого вишу, викладачам і студентам біологічного факультету, які брали участь в організації конкурсу, всім його учасникам та їхнім науковим керівникам за успішне проведення такого масштабного заходу.
Дипломи І-ІІІ ступенів, а також Подяки ректора ЗНУ і подарунки – комплекти книг – переможцям конкурсу вручали проректор з наукової роботи Віктор Грищак, декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, завідувач відділення охорони природи Національного заповідника «Острів Хортиця», випускниця біологічного факультету Запорізького національного університету Світлана Охріменко. Дипломи ІІ ступеня отримали й студенти Запорізького національного університету – Надія Горохівець й Андрій Литовченко.
Надія, закінчивши навчання з червоним дипломом спеціаліста, деякий час працювала в лабораторії, а зараз вступила до магістратури біологічного факультету ЗНУ. Тема її наукової роботи «Метаболічна активність нейтрофілів крові у хворих на ревматоїдний артит» (науковий керівник – доцент кафедри імунології та біохімії Наталія Новосад) є дуже актуальною через зростання кількості хворих на такий тип артриту. У своїй роботі магістранта використала дані, накопичені нею під час роботи в лабораторії, а також дослідила вплив різних типів медичних препаратів на лікування вказаної хвороби.
Дослідження Андрія Литовченка було проведене в межах міжнародного проекту університетів м. Торонто (Канада) та м. Берн (Швейцарія) «Глобальне дослідження кінського часнику черешкового». Канадські вчені стурбовані ситуацією, що склалася через розповсюдження цієї рослини на території Північної Америки. Немісцевого походження, вона якимось чином потрапила на ці території і агресивно витісняє місцеву флору. Актуальним завданням проекту є вивчення цієї рослини на територіях інших країн і регіонів. Участь у цій роботі взяли й представники кафедри садово-паркового господарства ЗНУ. Студент біологічного факультету Андрій Литовченко під керівництвом завідувача кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Віктора Ляха провів дослідження рослини на території України, з’ясував стан її популяції, репродуктивність та інші характеристики.
По завершенню церемонії нагородження учасники заходу - студенти та їхні наукові керівники - щиро подякували гостинному Запорізькому національному університету. Вони запевнили, що участь у конкурсі не лише дала їм можливість презентувати свої наукові дослідження, над якими більшість із них працює не перший рік, але й познайомитися з однодумцями, дізнатися багато нового і цікавого.

Таміла Тарасенко

Схожі новини