Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ науковці обговорили актуальні питання іноземної філології

У ЗНУ науковці обговорили актуальні питання іноземної філології

05.04.2013 15:21 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології конференція

У Запорізькому національному університеті на базі факультету іноземної філології розпочала свою роботу VI Міжнародна наукова конференція «Іноземна філологія у ХХІ столітті». Цей захід став помітним явищем не лише для вітчизняної філологічної науки, а й для іноземних науковців. Про це свідчить той факт, що до оргкомітету надійшло 224 заявки на участь у конференції із України, Росії, Болгарії, Іспанії, США та Франції.

Особливість цьогорічної конференції полягає ще й у тому, що організатори присвятили її 70-річчю від дня народження доктора філологічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Юрія Зацного.
У якості почесних гостей на захід завітали: аташе Амбасади Франції в Україні Вільшанж Віржині, професор університету Дю Мен (Франція) Жан-Франсуа Бурде, професор Карлтонського університету (Оттава, Канада) Ерос Корраза, професор Іван Сімеонов (Болгарія) тощо.
Під час пленарного засідання аташе Амбасади Франції в Україні Вільшанж Віржині подякувала голові оргкомітету заходу, ректору ЗНУ, професору Миколі Фролову за надану можливість представляти Амбасаду Франції в Запоріжжі. Пані Віржині відзначила, що хоча всього півроку перебуває в Україні, але у неї встигла скластися позитивна думка щодо співробітництва між нашою державою та Францією. Вона підкреслила, що дуже важливою є співпраця між вищими навчальними закладами наших країн, особливо виокремивши співробітництво Запорізького національного університету з іноземним вишем. Саме в нашому університеті проект подвійного диплома вперше в державі реалізується на філологічному факультеті спільно з департаментом викладання французької мови як іноземної Університету дю Мен.
Пані Віржині урочисто вручила дипломи про закінчення французької магістратури чотирьом студенткам факультету іноземної філології ЗНУ - Альоні Білій, Дар’ї Чучко, Дар’ї Онишко та Тетяні Новіковій. Тетяна від імені всіх випускниць програми подвійного диплома подякувала українським і французьким викладачам за надану можливість отримати високоякісну освіту.
Ректор ЗНУ Микола Фролов у своєму привітальному слові наголосив, що лише міжнародна гуманітарна співпраця й академічний обмін зможе забезпечити перспективний шлях для розвитку нашого університету. Він подякував почесним гостям заходу, наголосивши, що їх участь у такому масштабному науковому заході відкриває нові перспективи для міжнародного співробітництва. Окремо Микола Олександрович привітав із ювілеєм професора Юрія Зацного, відзначивши вагомий внесок Юрія Антоновича у становлення наукової школи факультету іноземної філології нашого вишу.
Декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна відзначила, що цього року до нашого університету для участі в науковому заході надійшло 224 заявки. У нашому виші зібралися представники 39 вітчизняних навчальних закладів, а також науковці із Бельгії, Болгарії, Росії, США, Франції тощо.
Галина Федорівна також відзначила наукові здобутки доктора філологічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України Юрія Зацного. Так, вона згадала, що Юрій Антонович – автор більше 100 наукових праць, із них - трьох підручників із грифом МОН і 8 словників. Також під його керівництвом до захисту підготовлено 78 кандидатських дисертацій та 1 докторську. Професору Зацному всі присутні на заході побажали міцного здоров’я і нових наукових здобутків.
Також на пленарному засіданні зі своїм доповідями виступили Жан-Франсуа Бурде, який розглянув співвідношення мови та літератури, те, наскільки переклад впливає на зміст твору, і граматичні засоби, які використовують автори при написанні текстів, й Ерос Коразза, який висловив свою точку зору щодо категоріальних особливостей посилання на першу особу.
Також перед присутніми виступили професор Національного гірничого університету (Дніпропетровськ) Анатолій Алєксєєв (тема доповіді: «Пауза, замовчування і комунікація») і декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін («До питання про класифікацію мов за особливостями семантичної мотивації найменувань»).
Далі робота учасників конференції тривала за такими секційними напрямами: «Лінгво-когнитивні, лінгвокультурологічні та етнолігвістичні дослідження мовних одиниць», «Актуальні питання дискурсології та лінгвопрагматики», «Перекладознавство та міжкультурна комунікація в контексті зіставного вивчення мовних картин світу», «Розвиток словникового складу германських мов» і «Актуальні питання західноєвропейського літературного процесу».
Також 5 квітня у рамках конференції відбулося засідання круглого столу «Актуальні питання сучасної романістики», під час якого учасники розглянули низку питань: проблеми перекладу текстів постмодернізму; співвідношення естетичного об’єкту та франкомовного дискурсу мистецтва; нормотворча діяльність як чинник розвитку французької мови тощо.
У перерві гості університету змогли ознайомитися з тематичною виставкою з фондів Наукової бібліотеки ЗНУ, присвяченої актуальним питанням іноземної філології, зокрема працям викладачів нашого університету в цій галузі.
На завершення першого дня конференції для її учасників влаштували екскурсію Запоріжжям.
6 квітня вони подовжать роботу під час засідання круглого столу «Актуальні виклики філологічних студій сучасності», а після підбиття підсумків конференції організатори влаштовують для всіх охочих екскурсію до козацького кінного театру на о. Хортиця.

Таміла Тарасенко