Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ студенти обговорюють управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави

18.04.2013 14:09 Економічний факультет конференція наука

Упродовж 18-19 квітня на базі економічного факультету Запорізького національного університету проходить Міжнародна студентська конференція «Управління соціально-економічним розвитком регіонів та держави». Уже всьоме студенти провідних вітчизняних вишів з'їжджаються до ЗНУ, аби обговорити актуальні проблеми економіки. Організатори наукового заходу – представники адміністрації й економічного факультету вишу – зазначили, що цього разу значно зросла кількість заявок на участь у заході від молодих науковців із іноземних ВНЗ.

У своїй привітальній промові перший проректор ЗНУ, доцент Олександр Бондар зауважив, що ця конференція вже встигла перетворитися на добру традицію для економічного факультету. Також Олександр Григорович наголосив, що добре, коли студентська молодь зацікавлена у вирішенні актуальних проблем. Він висловив сподівання, що учасники конференції зможуть сприяти подальшому розвитку й наукової галузі Запорізького національного університету, зокрема комерціалізації численних наукових розробок його вчених.
Заступник декана економічного факультету з наукової роботи, доцент Андрій Линенко під час пленарного засідання підкреслив, що популярність цієї конференції щороку зростає. Так, цього року серед учасників заходу 123 представники нашого вишу і 103 особи – із вищих навчальних заходів Києва, Харкова, Дніпропетровська, Львова, Тернополя, Сімферополя та інших українських міст. Також на конференцію завітали студенти й аспіранти з Бєлгорода, Уфи, Тюмені, Орла тощо. До привітань і побажань плідної роботи учасникам конференції приєдналася і провідний фахівець Науково-дослідної частини Запорізького національного університету, відповідальна за діяльність Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ Світлана Доброскок.
Також під час пленарного засідання до уваги присутніх запропонували доповіді про діагностику кризового стану підприємств, прогнозування ринку нерухомості, причини виникнення і засоби попередження банкрутства банків України, керування трудовими ресурсами тощо. Виступи доповідачів викликали чимало запитань у присутніх, зокрема в представників професорсько-викладацького складу економічного факультету ЗНУ. Потім робота продовжилася за такими секційними напрямами, як: «Теоретичні проблеми інноваційних процесів у період глобалізації», «Сучасні проблеми інноваційної та інвестиційної діяльності в економіці України», «Актуальні проблеми фінансування інноваційної діяльності в ХХІ столітті» і «Моделювання інноваційних процесів в економічних системах».
Для учасників конференції співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ підготували тематичну книжкову виставку, присвячену актуальним розробкам у різних галузях економіки. Зокрема був представлений стенд із науковими роботами викладачів економічного факультету нашого ВНЗ.
Після завершення роботи на студентів й аспірантів сьогодні чекає екскурсія містом і поїздка на острів Хортиця. Завтра відновиться робота за секціями, а потім, під час закриття конференції, молоді науковці підіб’ють підсумки своєї діяльності.

Таміла Тарасенко