Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики ЗНУ відвідали тренінг «Расизм та ксенофобія в українському суспільстві»

Студенти факультету журналістики ЗНУ відвідали тренінг «Расизм та ксенофобія в українському суспільстві»

22.04.2013 11:30 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики

19 квітня студенти факультету журналістики Запорізького національного університету відвідали тренінг на тему «Расизм та ксенофобія в українському суспільстві». Захід був організований Запорізьким обласним благодійним фондом «Гендер Зед». Ведучим тренінгу виступив Максим Буткевич – у минулому журналіст, а сьогодні - відомий громадський діяч.

Окрім студентів факультету журналістики на тренінг завітали і студенти факультетів соціальної педагогіки і психології та іноземної філології нашого вишу.
На початку заходу Максим Буткевич розповів про свою діяльність. Впродовж семи років він разом із однодумцями займається громадською діяльністю. Був створений центр соціальної дії «Проект без кордонів». Головними завданнями цієї організації на сьогодні є допомога біженцям, які шукають притулку в Україні, та допомога особам, які постраждали від проявів расизму.
Студенти дізнались, що розуміють під терміном «раса», скільки існує умовних поділів на раси. Максим Буткевич пояснив студентам визначення «расизму»: «Расизм – це світогляд, це забобони. Це часто навіть не усвідомлюється людиною».
Громадський діяч розповів, що до розуміння расизму можна підходити по-різному - із точок зору психології, біології, історії, юриспруденції. Обговорення поняття расизму почалось з екскурсу в історію. Студенти зрозуміли, що таке явище, як расизм, з’явилось ще у ті часи, коли виникла необхідність ідентифікувати себе в певній групі людей.
Цікаво, що расову приналежність до 60-70 років 20 століття визначали виключно по зовнішнім ознакам.
«Протестантські ідеології виникли для виправдання соціально-економічних відносин між групами людей. Потрібно було якось виправдати зверхнє ставлення одних груп населення до інших», - пояснив Максим Буткевич. Студенти разом із гостем визначили ознаки расизму:
- несприйняття групи людей по зовнішнім ознакам;
- «чистота» суспільства, як цінність;
- «виключення» із суспільства.
Далі студенти обговорили юридичне розуміння расизму. Максим Буткевич представив документи, які захищають від расистських проявів або визначають це явище. Серед них - Конституція України, Кримінальний Кодекс, Декларація прав людини. На цьому етапі тренінгу задля порівняння студенти мали можливість поцікавитись у ведучого українськими та міжнародними документами, що регулюють відносини між представниками різних рас та національностей.
Присутні переглянули короткометражний фільм, знятий за ініціативи комісара ООН. Зі стрічки вони зрозуміли, що расистський світогляд може конфліктувати з емоційним і психологічним станом особистості.
Під час третього блоку тренінгу присутні на конкретних прикладах розглянули проблеми расизму в Україні. «У нас немає програм адаптації для іноземних студентів або біженців, і це проблема», - констатував гість.
Учасники тренінгу впевнилися, що питання расизму є надзвичайно серйозним, воно охоплює дуже широке коло питань. Майже за шість годин студенти не змогли обговорити всі аспекти цієї проблеми. Проте вони на крок наблизились до гуманістичних розумінь рівності усіх серед усіх.

Марина Галич,
голова прес-центру факультету журналістики

Схожі новини