Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов узяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

Ректор ЗНУ Микола Фролов узяв участь у Міжнародній науково-практичній конференції

24.04.2013 09:56 Університет науково-дослідна частина конференція

18-19 квітня в Донбаській національній академії будівництва та архітектури (м. Макіївка) відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Ефективні технології навчання та виховання в контексті Болонського процесу», яка проходила під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки України.

У заході взяли участь ректори та проректори з понад 100 вищих навчальних закладів України, у тому числі - ректор Запорізького національного університету доктор історичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України Микола Фролов.
Під час пленарного засідання Перший заступник Міністра освіти і науки України Євген Суліма порушив питання поліпшення якості освіти в контексті Болонського процесу, що вимагає впровадження нових технологій, розвитку і зміцнення наукової складової ВНЗ, подальшого розвитку дистанційної освіти. Все це, на думку Євгена Миколайовича, забезпечить гідну підготовку бакалаврів, магістрів, аспірантів. Він також зазначив, що завдання вищих навчальних закладів, професорсько-викладацького корпусу – працювати з обдарованою молоддю, активніше залучати її до науки.
«Сьогодні у світі налічується 51 мільйон студентів, а за цим стоїть конкурентна боротьба вищих навчальних закладів. Ми повинні це враховувати. Особливо приділяючи увагу якості освіти іноземних громадян, які навчаються в нашій країні», - зазначив він.
На пленарному засіданні було розглянуто питання інтернаціоналізації освітніх систем, забезпечення якості та ефективності вищої освіти, законодавчого забезпечення модернізації вищої школи, інновацій в навчальному процесі, інтеграції наукової діяльності та її ролі у підготовці фахівців.
За результатами роботи конференції видано збірник наукових праць за редакцією Євгена Суліми, до якого увійшли матеріали доповідей учасників з Європейського союзу, країн СНД, а також представників вищих навчальних закладів України. У тому числі - і Запорізького національного університету, зокрема начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло «Сучасні форми організації студентської науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах України» та голови Ради молодих учених ЗНУ Русудан Махачашвілі «Інтеграція наукового простору сучасного вишу: методологія, динаміка, перспективи».
Після закінчення роботи конференції ректор ЗНУ Микола Фролов разом із ректорами вищих навчальних закладів України взяв участь у заснуванні біля головного корпусу Донбаської національної академії будівництва і архітектури «Алеї України».
«Нехай ця Алея символізує єдність наших інтересів, цілей та завдань», - наголосив Євген Суліма наприкінці акції, яку присвятили Міжнародному Дню довкілля.

Вікторія Меняйло,
начальник науково-дослідної частини

Схожі новини