У Запорізькому національному університеті на базі філологічного факультету триває робота творчих студій «Сяйво писанкове». 24 квітня організатори заходу – співробітники кафедри українознавства на чолі із завідувачем Ольгою Стадніченко – влаштували для учасників майстер-класу справжній сюрприз: усі охочі не лише мали можливість створити писанку своїми руками, але й змогли дізнатися про секрети гончарства і побачити, як створюється різні вироби з кераміки.
Голова Запорізького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений майстер народного мистецтва Олександр Вільчинський на очах учасників студії виліпив кілька виробів із глини. Олександр Олександрович при цьому не лише розповів про всі етапи створення керамічного посуду, але й розповів про утилітарне призначення таких виробів і традиції вітчизняного гончарства. Так, зокрема він згадав про такі суто українські різновиди посуду, як «двійнята», «куманці», які виготовляються лише в нашій країні.
Окрім того, Олександр Вільчинський запросив усіх охочих завітати до історико-культурологічного комплексу «Запорізька Січ», де по вихідним збираються народні майстри, зокрема гончарі, і де можна детально роздивитися всі етапи виробництва різноманітного посуду й інших виробів із кераміки.
Також Олександр Олександрович висловив сподівання, що це – не остання його зустріч із представниками нашого вишу. Він пообіцяв наступного разу розповісти багато цікавого про різноманітні аспекти гончарства.
Присутні на майстер-класі не лише із захопленням стежили, як на гончарному колі виникають різні мистецькі керамічні вироби, але й водночас самі розмальовували писанки. Цього разу учасниками заходу стали не лише викладачі та студенти, але й школярі, роботі з якими асистент кафедри українознавства, народна майстриня Олена Яценко приділила особливу увагу. Вона не лише допомагала присутнім розмальовувати яйця, але й розповіла про значення орнаментів і кольору в писанкарстві.
Таміла Тарасенко