Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Cтуденти факультету журналістики ЗНУ обговорили проблеми та перспективи регіональних ЗМІ

24.04.2013 16:25 Все Факультети Журналістики Конференція ЗМІ

24 квітня на базі Запорізького національного відбулася регіональна науково-практична конференція молодих науковців «Регіональні ЗМІ: проблеми та перспективи». На захід завітали не лише представники факультету журналістики ЗНУ, а й учні одинадцятих класів різних шкіл Запоріжжя.

На початку конференції до присутніх із привітальним словом звернувся заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики, к. п. н., доцент Віктор Костюк. Він наголосив на важливості проведення подібних заходів та побажав учасникам плідної роботи. Модератором заходу виступила заступник декана з наукової роботи факультету журналістики, к. ф. н., доцент Людмила Чернявська. Також на заході були присутні старший викладач кафедри соціальних комунікацій, реклами та зв’язків із громадськістю, к.ф.н. Христина Пирогова та асистент кафедри Інна Стащук.
Робота конференції відбулася у трьох секціях: «Регіональна журналістика: преса, телебачення, радіо, інтернет-ЗМІ», «Регіональний рекламний та PR-бізнес» та «Регіональна видавнича справа та редагування».
На пленарному засіданні перед присутніми з доповідями виступили голова НТСА факультету журналістики Дар’я Андреєва, доцент кафедри журналістики Алла Тернова та провідний редактор незалежного студентського порталу Запоріжжя «Пороги» Катерина Полякова.
Дар’я Андреєва розповіла присутнім про діяльність НТСА факультету: члени товариства організували та провели більше 30 заходів; був створений науковий стенд факультету, який було визнано найкращим в університеті; був оновлений дизайн видання «Молодий науковець», розробником якого виступив студент ЗНУ Артур Суворов, та багато іншого. Доповідь студентки супроводжувалась відеопрезентацією.
Доцент кафедри журналістики, завідувач навчальної лабораторії журналістики Алла Тернова презентувала присутнім відеоролик, створений до десятиріччя «Юніверс-ТБ». У ролику була продемонстрована робота телестудії, проведення майстер-класів зі створення телепродукту, участь студентства у процесі зйомок, монтажу і т. д. Також вона розповіла про діяльність студії – створення студентських проектів, участь у грантах тощо.
Катерина Полякова доповіла про результати роботи незалежного студентського порталу «Пороги». Вона зазначила, що хоч цьому проекту всього 4 роки, він вже має вагомі досягнення. На базі порталу створено мультимедійний майданчик для журналістів-початківців, які можуть публікувати свої матеріали на сайті. Лише з 1 вересня минулого року більше 120 авторів представили тут свої роботи. Також на сьогодні створено велику кількість нових рубрик та груп у соціальних мережах. Ще однією перевагою порталу є можливість одночасного перегляду відео, аудіо та текстового матеріалу.
Також перед присутніми виступила студентка факультету журналістики, член студентської ради ЗНУ Ольга Лебедєва. Вона розповіла про діяльність та досягнення студради нашого вишу та студради факультету журналістики.
Після закінчення пленарного засідання присутні перейшли до презентацій доповідей відповідно до закріплених секцій. За результатами роботи конференції опубліковано збірник наукових праць «Регіональні ЗМІ: проблеми та перспективи».

Ксенія Назаренко