Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ триває робота писанкової студії «Сяйво писанкове»

У ЗНУ триває робота писанкової студії «Сяйво писанкове»

25.04.2013 15:17 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет

У Запорізькому національному університеті на базі філологічного факультету триває робота писанкової студії «Сяйво писанкове».

25 квітня до студії завітали десятикласники Запорізької загальноосвітньої школи № 38 із викладачем Лілією Гончаренко. Асистент кафедри українознавства, майстер народного мистецтва Олена Яценко провела для них майстер-клас із писанкового розпису, який проходив у супроводі оригінальної етномузики.
На початку заходу вона розповіла усім присутнім історію появи писанок, техніку розпису, а також значення орнаментів і кольорів у писанкарстві. Так, Олена Олексіївна зазначила, що писанка вважається однією із стародавніх форм українського народного розпису, у якому наші пращури втілювали свої прагнення, віру, побажання та мрії. Яйце, як і писанка, має символічне значення: це джерело життя, символ початку життя, а також символ сонця.
Орнаменти і кольори відіграють дуже важливу роль у писанкарстві. Кожен орнамент та колір має своє символічне значення. Їх необхідно уважно підбирати, коли малюєш писанку.
Також народна майстриня зазначила, що саме в Україні писанка стала видом декоративного мистецтва.
Усі присутні на заході отримали можливість створити писанку своїми руками під керівництвом Олени Яценко.
Кожен, хто бажає створити власну писанку, може завітали до писанкової студії «Сяйво писанкове». Майстер-класи від майстрині народного мистецтва триватимуть сьогодні і завтра з 13:00 до 16:00. Писанкова студія працює в II навчальному корпусі ЗНУ на 4 поверсі (ауд. 417).

Олена Ярошенко

Схожі новини