Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Євромістечко ЗНУ відкрило свої кордони

Євромістечко ЗНУ відкрило свої кордони

20.05.2013 11:07 Університет свято міжнародна діяльність День Європи

18 травня на майданчику перед ІІ навчальним корпусом Запорізького національного університету за ніч виросло європейське містечко. 13 тематичних наметів, у кожному з яких викладачі та студенти ЗНУ представили традиції, культуру та звичай певної європейської країни, зібрали чимало глядачів. Усі охочі змогли більше дізнатися про європейські держави, сфотографуватися зі студентами, вбраними в національні костюми, скуштувати найвідоміші національні страви. Саме в такому форматі вирішили провести День Європи організатори свята – фахівці відділу міжнародних зв’язків та роботи з іноземними студентами і Центру культурно-масової роботи ЗНУ.

Ведучі офіційної частини заходу - художній керівник Центру культурно-масової роботи Андрій Бондаренко, студентка філологічного факультету Катерина Даньшина і студент Економіко-правничого коледжу Микола Копиловський – нагадали глядачам, що одинадцятий рік поспіль Україна разом із країнами Євросоюзу відзначає День Європи. Запорізький національний університет також не залишається осторонь від святкування Дня Європи. Щороку у виші проводять низку заходів, присвячених цій даті.
Цього разу на початку урочистостей право підняти прапор України було надане студентам біологічного факультету Марині Манговій та Денису Білоконю, а прапор Євросоюзу - студентам факультету журналістики Аї Андрух та В’ячеславу Чижинку.
Почесний гість свята - начальник управління зовнішніх відносин та зовнішньоекономічної діяльності Запорізької обласної державної адміністрації Вадим Міщанин - у своєму привітальному слові підкреслив, що мешканці нашого міста вже давно самоідентифікувалися як європейці. Також Вадим Васильович, звертаючись до студентів, запевнив, що не має сумнівів у європейському майбутньому сучасної молоді.
Перший проректор ЗНУ, доцент Олександр Бондар зазначив, що керівництво університету докладає чимало зусиль для євроінтеграції студентів. Одним із пріоритетів діяльності ЗНУ, за словами Олександра Григоровича, є підготовка молоді до того, аби вона після завершення навчання могла вільно подорожувати і працювати за кордоном. Після завершення офіційної частини Вадим Міщанин, Олександр Бондар і проректор з наукової роботи ЗНУ Віктор Грищак отримали паспорти почесних гостей Євромістечка і здійснили «подорож європейськими країнами», відвідавши усі намети. Окрім того, Олександр Бондар і Віктор Грищак взяли участь у вікторині, яку влаштували фахівці освітніх центрів ЗНУ, й отримали сертифікати, що засвідчили їхнє гарне володіння англійською мовою.
Також у рамках святкування відбувся благодійний аукціон для збору коштів на лікування студентки Запорізького національного університету Рози Мамедової. Він проводився за ініціативи студентських рад факультетів журналістики та іноземної філології, за підтримки Студентської ради університету та Центру культурно-масової роботи нашого вишу. У якості лотів були представлені картини, авторами яких є як студенти ЗНУ, так і представники інших запорізьких вишів. У результаті торгів організатори виручили 1150 грн. Окрім того, на території Євромістечка були розміщені скриньки для збору коштів, тож усі охочі змогли зробити свої благодійні внески.
В «європейській» концертній програмі взяли участь як зірки нашого університету, так і представники творчого болгарського національно-культурного товариства міста Запоріжжя, які виконали пісню болгарською мовою. Пісні різними мовами гостям заходу подарували учасники вокальної студії «Кантилена» Центру культурно-масової роботи: студентки факультету іноземної філології Аліса Кривошеєва і Катерина Лебедь, студентки економічного факультету Маргарита Піун й Анастасія Сур, студентки біологічного факультету Наталя Онишкевич й Анастасія Ашифіна, студент філологічного факультету Микола Білик. Танцювальні номери представили студенти факультету журналістики, представники факультету іноземної філології, хореографічних студій «D.A.L.S.» Центру культурно-масової роботи і «Фенікс». Яскравим доповненням до свята стали інструментальні виступи студентів історичного факультету, які виконали шотландські мелодії на волинці та інших національних інструментах, і студента економічного факультету Валерія Полякова.
Яскравими враженнями від євромістечка гості свята завдячували студентам, викладачам і керівникам факультетів. Так, студенти біологічного факультету вже не вперше представляли на Дні Європи Україну. У їхньому наметі відвідувачів пригощали квасом, варениками та бутербродами з салом. Факультет соціальної педагогіки та психології, аби краще познайомити глядачів із культурою Ірландії, провів конкурс на знання традицій цієї країни та частував гостей стравами з картоплі - улюбленої національної їжі ірландців. Фізичний факультет представив Туреччину, яка теж мріє увійти до Євросоюзу. Про найяскравіші риси італійської культури нагадали представники економічного факультету, польської – філологічного. Кіпр та грецькі боги-олімпійці – таку тему обрали для презентації студенти факультету журналістики. Представники математичного факультету представляли на святі Болгарію, а студенти факультету соціології та управління – Швейцарію. Тоді як студенти факультету менеджменту обрали для презентації Данію, представники факультету іноземної філології представляли цілу низку країн, мови яких вони опановують під час навчання, - Німеччину, Англію, Францію та Іспанію.
Багато уваги відвідувачів Євромістечка привернули до себе учасники шотландського фольклорного колективу «Alba gu brath» - студенти історичного факультету, вбрані в національні шотландські костюми. Свою країну на майдані також представили студенти ЗНУ – учасники вірменської діаспори в Україні. Під час заходу також можна було ознайомитися з інформацією про міжнародне співробітництво, наданою різними організаціями та представництвами. Так, на святі були присутні представники Проекту Євросоюзу та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІ» у Запорізькій області. Цей проект направлений на реалізацію загального гуманітарного розвитку та досягненню Україною «цілей розвитку тисячоліття».
Юридичний факультет ознайомив усіх охочих із законодавством Євросоюзу з питань прав людини, перспектив інтеграції України у Європу тощо. Освітні центри ЗНУ пропонували ознайомитися з програмами, завдяки яким молодь може отримувати освіту як у ЗНУ, так і за кордоном. Також фахівці провели цікаву гру-лотерею з призами.
Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ підготували до Дня Європи тематичну виставку. Також на базі Наукової бібліотеки відбулося засідання круглого столу «Європейське покликання України», організаторами якого виступили Центр європейської інформації та Економіко-правничий коледж ЗНУ.

Таміла Тарасенко,
Олена Хлистун

Схожі новини