23 травня в Запорізькому національному університеті провели розширене засідання науково-технічної ради, на яке запросили деканів факультетів, завідувачів кафедр і керівників структурних підрозділів. Серед інших важливих питань учасники заходу заслухали доповідь проректора з наукової роботи, професора Віктора Грищака, присвячену участі ректора і проректорів нашого університету в наукових заходах, організованих Міністерством освіти і науки України.
У своєму виступі Віктор Грищак зупинився на висновках Міжнародної науково-практичної конференції «Ефективні технології навчання та виховання в контексті Болонської системи», організованої МОН України. На цей захід, що проходив 18-19 квітня в Макіївці, зібралися ректори вітчизняних вищих навчальних закладів. Запорізький національний університет на науковому зібранні представляв ректор нашого вишу, професор Микола Фролов. У результаті напруженої дводенної роботи учасники конференції зійшлися на тому, що форми організації навчально-виховного процесу в Україні потребують перегляду, зокрема більш широкого впровадження дистанційного навчання, використання ІТ-технологій при викладанні дисциплін тощо. Під час ухвалення рішення за результатами роботи конференції її учасники звернули особливу увагу на тезу про те, що головна умова модернізації освіти передбачає її тісний взаємозв’язок із наукою, педагогічна теорія має поєднуватися з практикою, а підвищення ролі наукових досліджень на всіх освітньо-кваліфікаційних рівнях навчання студентів має важливе значення.
Також Віктор Захарович у своєму виступі зупинився на роботі курсів підвищення кваліфікації проректорів, які проходили в Києві з 13 по 15 травня. У їх роботі взяли участь і представники керівництва Міністерства освіти і науки України. Наш університет на них представляли проректор з наукової роботи Віктор Грищак і проректор з АГР Сергій Кушнір. Під час заходу обговорювались такі важливі питання, як формування наукового потенціалу, виконання державних замовлень по аспірантурі та докторантурі, якість освітніх послуг, зміст навчальної та наукової роботи та ін. Також під час роботи курсів наголошувалося на неможливості подальшого розвитку вищих навчальних закладів без налагодження міжнародних стосунків, зокрема без запровадження програми подвійного диплома. Були розглянуті питання щодо впровадження концепції «навчання впродовж усього життя», цілеспрямованої роботи, направленої на працевлаштування випускників, наявності постійно діючої групи з моніторингу рейтингу університету тощо.
У своєму виступі Віктор Грищак розповів і про те, що 16-18 травня в Чернівцях відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця університетів як невід’ємна складова інноваційного розвитку вищої школи». ЗНУ на ній представляв проректор з питань науково-педагогічної роботи Володимир Волков. Серед інших пунктів, які увійшли до проекту резолюції цієї конференції, є вказівки на те, що міжнародна співпраця має стати стратегічним напрямком розвитку ВНЗ, до міжнародної співпраці треба активно залучати структурні підрозділи вишів, на рівні факультетів і кафедр, а результати міжнародної співпраці посилено висвітлювати у ЗМІ. Також учасники конференції внесли пропозицію, аби юридичні факультети вищих навчальних закладів посилили роботу щодо внесення пропозицій вдосконалення законодавства про вищу школу.
Під час науково-технічної ради ЗНУ її учасники заслухали і доповідь про підвищення результативності наукової та науково-технічної діяльності в університеті. Із врахуванням всієї отриманої інформації рішення з цього питання було ухвалено одноголосно.