Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася конференція «Історія степової України ХVІІ-ХХ століття»

У ЗНУ відбулася конференція «Історія степової України ХVІІ-ХХ століття»

31.05.2013 15:02 Все Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет

Сьогодні у ЗНУ відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Історія степової України ХVІІ-ХХ століття», присвячена пам’яті фундатора цього напрямку історіографічних досліджень, професора Анатолія Бойка. Організаторами заходу виступили Запорізький національний університет, Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, Український інститут національної пам’яті та запорізьке відділення Східного інституту українознавства ім. Ковальських.

Участь у конференції взяли понад 80 науковців із різних ВНЗ та наукових товариств України. Урочисте пленарне засідання відкрили заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Юрій Каптюх та директор культурного центру Хортиця, заступник голови правління ЗНТН Валерій Козирєв. Від імені керівництва Запоріжжя Юрій Каптюх привітав учасників конференції і побажав успішно продовжувати вивчення історії степової України. Він також наголосив на всебічній підтримці з боку органів місцевого самоврядування у проведенні історіографічних досліджень.
До учасників конференції також звернувся директор Запорізького державного обласного краєзнавчого музею Георгій Шаповалов. Він запросив присутніх відвідати музей і оглянути два нових експозиційних зала, присвячених саме історії Запорізького краю, які були створені завдяки співпраці з Анатолієм Бойком. Робота в цьому напрямку наразі продовжується. Із матеріалами можна ознайомитися у фаховому виданні «Музейного вісника». Про роботу, яку проводить сьогодні кафедра історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ та Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, а також про нові видання з краєзнавства розповіли професор Володимир Мільчев та кандидат історичних наук Сергій Білівненко.
Під час виступів доповідачі згадали про визначну роль професора Анатолія Бойка у започаткуванні історичних досліджень з історіографії рідного краю. Анатолій Васильович протягом багатьох років очолював кафедру джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін ЗНУ, обіймав посаду голови Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького та був редактором низки наукових видань, зокрема багатотомника «Усна історія степової України».
Підтримку у вивченні історії та духовності Запорізького краю надають також провідні підприємства області – АТ «Мотор Січ» та ВАТ «Запоріжсталь». На сьогоднішньому засіданні був присутній начальник управління зі зв’язків з громадськістю АТ «Мотор Січ» Володимир Котов. Він привітав учасників конференції та наголосив, що їх підприємство надає підтримку у здійсненні досліджень нашими науковцями, зокрема роботі товариства Я. Новицького та Запорізького відділення Науково-дослідного інституту козацтва.
Про створення та роботу Науково-дослідного інституту історичної урбаністики розповіла його директор професор Бердянського державного педагогічного університету Вікторія Константінова.
У рамках роботи конференції відбудуться засідання секцій та виставка-презентація наукових видань історичного факультету ЗНУ, наукового товариства ім. Я. Новицького, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, а також Східного інституту українознавства ім. Ковальських.

Олена Хлистун

Схожі новини