Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники Наукової бібліотеки ЗНУ взяли участь у вебінарі «Електронні книги та електронні читанки: виклики для бібліотек»

Представники Наукової бібліотеки ЗНУ взяли участь у вебінарі «Електронні книги та електронні читанки: виклики для бібліотек»

21.08.2013 15:49 Наукова бібліотека ЗНУ

20 серпня відбувся перший із серії вебінарів на тему «Електронна книга в бібліотеці», які розпочала Українська бібліотечна асоціація (УБА, http://ula.org.ua). 66 університетських та обласних наукових бібліотек - членів асоціації долучилися до дистанційного заходу навчання та спілкування в режимі реального часу.

Тема першого вебінару - «Електронні книги та електронні читанки: виклики для бібліотек», провела його доктор історичних наук, віце-президент УБА Валентина Пашкова (м. Київ). Відомий у бібліотечному світі науковець розпочала свій виступ досить несподівано: «У наших бібліотеках відбувається тиха революція. Ще нещодавно бібліотеки були незалежними. Вони могли вільно вибирати, купувати та рекомендувати літературу, власне всі книжки, що видавалися. А потім з’явилися е-книги».
На вебінарі торкнулися питань трансформації книги, технологічних змін, соціальних аспектів, значення терміну «електронна книга» як електронного документу та як пристрою. Валентина Пашкова пропонує визначення електронної книги як сукупності данних (тексту, звуку та рухомого зображення) у пам’яті комп’ютера, призначеного для сприйняття людиною за допомогою відповідних програмних і апаратних засобів. Лектор привела обсяги продажу електронних книг у світі за даними мережі Amazon, що у 2012 р. перевищив обсяги продажу паперових. 39% книгозбірень США придбали та видають на абонемент електронні рідери. 90% бюджету університетських книгозбірень Великої Британії використовується на «придбання» електронного контенту. В Україні поки що це заборонено законом, використовувати електронні книги можна лише в читальному залі.
Учасники вебінару запропонували питання для обговорення на наступних вебінарах: правила, процедури та технологічні аспекти роботи з е-книгами в бібліотеці, механізм придбання е-книжок, правила користування е-читанками.
Наукова бібліотека запрошує всіх охочих на наступні вебінари. Про дату наступного буде повідомлено. Долучайтеся до участі в обговоренні актуальних питань сучасного бібліотечного сервісу!

Ніна Чала,
заступник директора Наукової бібліотеки ЗНУ

Схожі новини