Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному університеті розпочала роботу Школа майбутнього соціолога

09.09.2013 15:17 Факультет соціології та управління Школа майбутнього соціолога

9 вересня у Запорізькому національному університеті розпочала свою роботу Школа майбутнього соціолога «Соціологічна співдружність - 2013». Організаторами заходу виступили Соціологічна асоціація України, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна, Запорізький національний університет та молодіжний сектор Соціологічної асоціації України.

Участь у роботі Школи майбутнього соціолога взяли викладачі ЗНУ, ХНУ ім. В. Н. Каразіна, Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та студенти – майбутні соціологи, філософи, політологи.
Під час урочистого відкриття роботи Школи перед учасниками засідання виступили ректор ЗНУ, професор Микола Фролов та декан факультету соціології та управління нашого університету, професор Максим Лепський.
У своєму привітанні Микола Фролов наголосив на актуальності подібних заходів: «Дуже важливим для майбутніх фахівців є досвід безпосереднього спілкування з відомими вченими нашої країни. На багатьох присутніх тут молодих людей участь у засіданні Школи майбутнього соціолога справить незабутнє враження і матиме неабиякий вплив на подальший їхній розвиток та визначення пріоритетів їхньої діяльності».
У свою чергу, декан факультету соціології та управління Максим Лепський подякував керівництву університету за розуміння та підтримку у створенні та роботі Школи майбутнього соціолога у ЗНУ.
Віце-президент Соціологічної асоціації України, голова Харківського відділення САУ, професор ХНУ ім. В. Н. Каразіна Людмила Сокурянська у своєму виступі наголосила: «Головне завданням Школи майбутнього соціолога «Соціологічна співдружність - 2013» - це передача знань, вмінь, нових методик соціологічних досліджень та навичок молодим соціологам, аби ті в майбутньому могли сприяти розвитку соціологічної науки України відповідно до світових стандартів». Людмила Георгіївна також запросила учасників заходу взяти участь у II Конгресі Соціологічної асоціації України «Соціологія та суспільство: взаємодія в умовах кризи», який відбудеться 17-19 жовтня.
Із привітаннями до молоді звернулися також декан соціологічного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна Віталій Лукащук, заступник директора Інституту соціальних наук ОНУ ім. І. І. Мечникова Світлана Романенко та професор кафедри прикладної соціології та соціальних комунікацій ХНУ ім. В. Н. Каразіна Лариса Хижняк. Професор Віталій Лукащук представив присутнім наукові розробки та монографії вчених Харківського національного університету. Декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський та його заступник з наукової роботи доцент Едуард Гугнін розповіли учасникам Школи майбутнього соціолога про історію виникнення у 1974 р., тоді ще на базі Запорізького державного педагогічного інституту, соціологічного напрямку наукової діяльності та його подальшого становлення й розвитку в нашому вищому навчальному закладі.
Сьогодні у межах заходу відбулося засідання соціологічного клубу «Socio-Reality» з теми: «Соціологія між минулим та майбутнім: полілог деканів». 10-11 вересня у рамках діяльності Школи майбутнього соціолога відбудуться майстер-класи відомих викладачів та соціологів України – Людмили Проценко, Лариси Хижняк, Людмили Сокурянської, Максима Лепського та інших. Окрім роботи на учасників заходу чекають екскурсійна та розважальна програми. Гостей нашого університету приймає база відпочинку ЗНУ на о. Хортиця.
Також перед початком урочистого відкриття Школи студенти продемонстрували гостям заходу концертну програму.

Олена Хлистун