Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Висловлюємо співчуття рідним та близьким, друзям та колегам!

Висловлюємо співчуття рідним та близьким, друзям та колегам!

11.09.2013 14:58

Адміністрація, професорсько-викладацький склад, співробітники та студенти Запорізького національного університету висловлюють щире співчуття з приводу смерті доктора історичних наук, професора, ректора Запорізького національного університету (тоді – Запорізького державного педагогічного інституту - з 1979 по 1984 рік), талановитого науковця і педагога, глибоко порядної і шановної людини Юрія Васильовича Іващенка.

Юрій Васильович Іващенко народився 4 лютого 1930 р. у м. Ромни Сумської області. Закінчив середню школу із золотою медаллю. З 1946 по 1954 рр. – військовослужбовець автомобільного офіцерського училища в м. Ромни. 1956-1961 рр. – секретар комітету комсомолу тресту «Запоріжбуд», а з 1959 р. – секретар Запорізького міського комітету комсомолу. З 1955 по 1963 рр. навчався заочно в Ростовському університеті на історичному факультеті. У 1963-1964 рр. – директор школи робітничої молоді. З 1969 по 1979 рр. – заступник завідувача відділу пропаганди та агітації Запорізького обкому партії. Не залишаючи основної роботи, підготував і захистив у 1977 р. кандидатську дисертацію і здобув науковий ступінь кандидата історичних наук.
Враховуючи його досвід, високий інтелектуальний рівень, Міністерство освіти України запросило його обійняти посаду ректора Запорізького педагогічного інституту. Саме під час його керівництва (1979-1984 рр.) було удосконалено відповідні матеріальну та наукову бази для створення інституту державного університету. Потім протягом шести років Юрій Васильович очолював Тернопільський педагогічний інститут. Там і отримав вчене звання професора. Також працював у Запорізькому національному технічному університеті.
У цю скорботну годину ми щиро співчуваємо рідним та близьким, друзям та колегам померлого. Важко переоцінити значення діяльності Юрія Васильовича на посаді ректора Запорізького національного університету для становлення і розвитку цього вищого навчального закладу. Не меншу повагу викликає широта його наукових інтересів, те, що під час своєї педагогічної діяльності, Юрій Іващенко зміг підготувати цілу плеяду талановитих учнів. Пам’ять про цю Людину назавжди залишиться з нами.

Світла пам'ять Вам, шановний Юрію Васильовичу!