Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершила роботу Міжнародна школа майбутнього соціолога

У ЗНУ завершила роботу Міжнародна школа майбутнього соціолога

12.09.2013 16:27 Школа майбутнього соціолога ЗНУ

Протягом 9-11 вересня на базі Запорізького національного університету тривала робота Міжнародної школи майбутнього соціолога «Соціологічна співдружність – 2013». У цьому масштабному науковому заході, що вперше походив на території Запоріжжя, взяли участь викладачі провідних українських ВНЗ та представники наукової спільноти з Польщі, Росії та Білорусії. Робота Школи майбутнього соціолога стало можливим завдяки її організаторам - Соціологічній асоціації України, Харківському національному університету ім. В. Н. Каразіна, Запорізькому національному університету і Молодіжному сектору САУ.

У попередніх зібраннях Школи майбутнього соціолога, що проходили у Києві, Харкові та в інших великих містах України, брали участь тільки викладачі. Цього року серед слухачів Школи були також студенти. У рамках цього заходу відбулося засідання соціологічного клубу «Socio-Reality» та низка майстер-класів від відомих вітчизняних соціологів.
Учасники майстер-класів обговорювали різноманітні актуальні для сучасної соціологічної науки теми. Зокрема під час засідань Школи науковці висвітлили такі питання, як «Соціологія спорту: історія, сучасність та перспективи розвитку», «Економіка та трудові відносини в соціологічному знанні», «Соціологія віртуального простору», «Інтелектуальний аналіз даних та проблеми становлення цифрової соціології», «Стратегічне прогнозування політичних ситуацій та процесів» та інші. Майбутні фахівці під час майстер-класів мали змогу поспілкуватися із засновниками власних наукових шкіл у соціології: віце-президентом САУ, професором ХНУ ім. В. Н. Каразіна Людмилою Сокурянською, деканом соціологічного факультету цього університету, професором Віталієм Лукащуком, професором кафедри прикладної соціології ХНУ ім. В. Н. Каразіна Ларисою Хижняк, заступником директора Інституту соціальних наук ОНУ ім. І. І. Мечникова, доцентом Світланою Романенко, деканом факультету соціології та управління ЗНУ, професором Максимом Лепським тощо. Як студенти, так і досвідчені фахівці, змогли обмінятися досвідом та обговорити нагальні проблеми розвитку соціологічної науки в Україні, висловити власну точку зору на питання, пов’язані з діяльністю соціологічних шкіл та напрямків національної соціологічної науки.
Цікавим фактом, на який звернули увагу учасники засідань Школи майбутнього соціолога, стала спеціалізація соціологічних шкіл на території України. Так, харківська соціологічна школа, яка має давні традиції (заснована у 1900-ті рр.), головну увагу приділяє аксіологічному аспекту, у той час як запорізька школа (порівняно молода) зосередилася на дослідженні питань стратегічного прогнозування політичних ситуацій та процесів. Саме цим проблемам і був присвячений майстер-клас, який для учасників провів запорізький професор Максим Лепський.
У рамках засідання клубу Socio-Reality відбувся полілог деканів. Безпосередню участь у заході взяли керівники факультетів – декан факультету соціології та управління ЗНУ Максим Лепський, декан соціологічного факультету ХНУ ім. В. Н. Каразіна Віталій Лукащук та заступник директора Інституту соціальних наук ОНУ ім. І. І. Мечникова Світлана Романенко. Разом із іншими учасниками засідання вони обговорили низку питань, пов’язаних із вивченням ролі соціології у суспільстві, корисності роботи соціологів та їх зайнятості у світі та в Україні, а також прогнозів щодо розвитку соціологічної науки та її майбутнього. Учасники засідання також відповіли на низку запитань студентів.
Своїми враженнями від роботи Школи майбутнього соціолога поділилася її учасниця, асистент кафедри соціології ЗНУ Інна Ротарева: «Участь у роботі Школи залишила по собі незабутні враження від спілкування з відомими науковцями, а також просто із цікавими особистостями. Усі майстер-класи були корисними, проте найбільше мене зацікавили дискусія щодо існування наукових шкіл в Україні, а також історія становлення Харківської соціологічної школи та виникнення цифрової соціології. Важливим результатом роботи Школи є те, що її організатори надали учасникам можливість використовувати спільні напрацювання у процесі викладання. Усі матеріали майстер-класів ми отримали в електронному вигляді. Текстові та відеоматеріали про роботу Школи майбутнього соціолога будуть представлені на офіційному сайті Соціологічної асоціації України».
Випускники Школи майбутнього соціолога «Соціологічна співдружність – 2013» - 12 студентів та молодих викладачів - отримали сертифікати за підписами президента САУ академіка Віля Бакірова та віце-президента цієї асоціації Людмили Сокурянської.

Олена Хлистун

Схожі новини